طراحی اپلیکیشن در بابل + مشاوره حضوری

برای ورود به عصر دیجیتال نمی‌توان طراحی اپلیکیشن را نادیده گرفت. ساخت اپلیکیشن موبایل به هرچه بهتر دیده شدن کسب و کارها می‌انجامد. در نتیجه علاوه بر طراحی سایت، طراحی اپلیکیشن در بابل حائز اهمیت است. با گسترش فناوری‌های نوین، شکل‌دهی به روش‌های تبلیغاتی و بازاریابی دیجیتال، هدفمندتر و
با ما در ادامه همراه باشید
این مطلب توسط تیم محتوا میرکاوب و به قلم آرزو مظلوم ساکی نوشته شده است.

برای ورود به عصر دیجیتال نمی‌توان طراحی اپلیکیشن را نادیده گرفت. ساخت اپلیکیشن موبایل به هرچه بهتر دیده شدن کسب و کارها می‌انجامد. در نتیجه علاوه بر طراحی سایت، طراحی اپلیکیشن در بابل حائز اهمیت است. با گسترش فناوری‌های نوین، شکل‌دهی به روش‌های تبلیغاتی و بازاریابی دیجیتال، هدفمندتر و دقیق‌تر انجام می‌شود. علاوه بر آن بهبود تجربه مشتری را به همراه خواهد داشت. اگر توجه کرده باشید نیمی از احتیاجات ما از طریق اپلیکیشن‌ها برآورده می‌شود. از پیدا کردن تاکسی تا نزدیک‌ترین فروشگاه مواد غذایی، رستوران، خدمات پزشکی و غیره. اما طراحی اپلیکیشن برای چه نوع کسب و کارهایی پیشنهاد می‌شود؟ انواع اپلیکیشن‌ها و فواید آن چیست؟

در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر با جزئیات مرتبط با طراحی اپلیکیشن در بابل آشنا شوید.

در ادامه می‌خوانیم؛

فرایند طراحی اپلیکیشن در بابل

انواع طراحی اپلیکیشن در بابل از نظر کاربرد

انواع طراحی اپلیکیشن در بابل از نظر ساختار

فواید طراحی اپلیکیشن در بابل

فرایند طراحی اپلیکیشن در بابل

طراحی اپلیکیشن موبایل بایستی توسط متخصصان و برنامه‌نویسان حرفه‌ای انجام شود. در غیر اینصورت متحمل ضررهای مالی بسیاری خواهید شد. طراحی اپلیکیشن یک فرایند پیچیده است که مستلزم تحقیق، برنامه‌ریزی و هماهنگی با تیم‌های مختلف است. در زیر به برخی از موارد قابل توجه در طراحی اپلیکیشن موبایل در بابل اشاره می‌کنیم.

طراحی اپلیکیشن برای تمامی دستگاه‌ها و انواع سیستم عامل‌ها زیر نظر حرفه‌ای‌ترین برنامه نویسان

هدف اصلی اپلیکیشن

هدف اصلی برای ساخت اپلیکیشن موبایل باید به دقت مشخص شود. هدفتان از طراحی اپلیکیشن در بابل چیست؟ آیا می‌خواهید صاحب یک طراحی اپلیکیشن فروشگاهی باشید یا شرکتی!؟ چه امکاناتی را می‌خواهید به مشتریان عرضه کنید؟ مشتریان هدف شما چه کسانی هستند!؟ تمامی این اهداف باید برای کاربران و تیم توسعه قابل درک و ارزیابی باشد.

رابط کاربری

رابط کاربری باید بسیار ساده و کاربردی باشد. چرا که کاربران بایستی به راحتی بتوانند از امکانات اپلیکیشن استفاده کنند. همچنین سطح کیفیت طراحی اپلیکیشن حائز اهمیت است. بدین ترتیب امکان معرفی نصب اپلیکیشن از سوی کاربران به دیگران وجود خواهد داشت.

سازگاری با دستگاه‌های مختلف

برنامه نویسی اپلیکیشن باید به گونه‌ای باشد که به راحتی قابلیت اجرا در دستگاه‌های مختلف مانند گوشی همراه، تبلت، کامپیوتر و … را به درستی داشته باشد.

امنیت اطلاعات

بسیاری از پلیکیشن‌های فروشگاهی و خدماتی با اطلاعات حساس کاربران سروکار دارند. امنیت در طراحی اپلیکیشن بسیار قابل توجه است. در نتیجه برای ساخت اپلیکیشن موبایل باید از ابزارهای مرتبط با امنیت اطلاعات مانند رمزنگاری استفاده شود.

به روزرسانی‌ها

ساختار اپلیکیشن‌ها باید با به روزرسانی‌های منظم و مرتب همراه باشد. بدین ترتیب با فناوری‌های جدید و نیازهای کاربران همسو خواهد بود.

پشتیبانی

پشتیبانی از خدمات ارائه داده شده به کاربران، از دیگر عوامل قابل توجه است. در واقع نمی‌توان طراحی اپلیکیشن موبایل در بابل را بدون پشتیبانی تصور کرد. در نتیجه امکان تماس کاربران با بخش پشتیبانی اپلیکیشن باید به سادگی انجام شود.

طراحی مناسب برای نسخه‌های مختلف

طراحی اپلیکیشن باید به گونه‌ای باشد که تمامی افراد از آن استفاده کنند. بسیاری از افراد از گوشی‌های اندروید استفاده می‌کنند. در مقابل بخش دیگری از افراد دارای گوشی‌های IOS هستند. کارکرد اپلیکیشن برای هر دو نسخه اندروید و IOS بسیار قابل توجه است.

آزمایش و تست اپلیکیشن

معمولا قبل از ارائه اپلیکیشن، به خوبی تست شده و با دقت مورد آزمایش قرار می‌گیرد. با تست طراحی اپلیکیشن می‌توان به راحتی مشکلات آن را برطرف کرد.

بهینه‌سازی عملکرد

یکی از موارد مرتبط با بهینه‌سازی عملکرد اپلیکیشن، سرعت آن است. به مراتب هرگونه تاخیر یا کندی در لود شدن صفحه نمایش و امکانات مربوطه، با افت ریزش کاربران روبرو خواهد بود.

بهبودپذیری

یکی از ویژگی‌های قابل توجه برای طراحی اپلیکیشن در بابل، قابلیت بهبودپذیری آن است. در واقع اپلیکیشن باید قابلیت تغییر را داشته باشد. بهبودپذیری اپلیکیشن سبب می‌شود تا با تغییرات بازار و نیازهای کاربران همسو و همگام شود.

طراحی اپلیکیشن و جایگاه پررنگ و برجسته در بازاربابی دیجیتال

آموزش کاربران

توصیه می‌شود که برای استفاده بهینه از اپلیکیشن، یک راهنمای کاربردی با نحوه استفاده از امکانات اپلیکیشن تهیه شود. بدین ترتیب کاربران با مراجعه به بخش راهنمایی استفاده از پلیکیشن، راحت‌تر با فرایند آن ارتباط برقرار می‌کنند.

در مجموع طراحی اپلیکیشن، ابزاری بسیار موثر برای بهبود تجربه کاربری است. با رعایت موارد فوق، امکان دسترسی به امکانات جدید و افزایش اعتماد کاربران به اپلیکیشن بیشتر خواهد شد.

انواع طراحی اپلیکیشن در بابل از نظر کاربرد

اپلیکیشن‌ها از نظر کاربرد دارای انواع گوناگونی هستند. صاحبان مشاغل می‌توانند بنا بر نوع کسب و کارشان از انواع طراحی‌ها بهره‌مند شوند. در ادامه به معرفی برخی از انواع طراحی اپلیکیشن در بابل اشاره می‌کنیم.

اپلیکیشن‌های سفارش غذا

اپلیکیشن‌های سفارش غذا که معمولا رستوران‌ها و اغذیه فروشان را شامل می‌شود. این نوع اپلیکیشن به کاربران این امکان را می‌دهد تا در کوتاهترین زمان ممکن غذای مورد نظرشان را سفارش دهند.

اپلیکیشن‌های فروشگاهی

پرمصرف‌ترین نوع اپلیکیشن‌ها، طراحی اپلیکیشن فروشگاهی است. تهیه محصولات فروشگاهی به صورت آنلاین، اطلاع از انواع تخفیفات، ثبت سفارشات کالاهای مختلف جزء خدمات این نوع اپلیکیشن است.

اپلیکیشن‌های پزشکی

اپلیکیشن‌های پزشکی و خدمات درمانی از دیگر انواع طراحی اپلیکیشن است. از جمله خدمات این نوع اپلیکیشن می‌توان به مشاوره آنلاین با پزشکان، بررسی علائم و نشانه‌های بیماری، تعیین رژیم غذایی و اطلاع از داروهای مورد نیاز اشاره کرد.

اپلیکیشن‌های حمل و نقل

از دیگر اپلیکیشن‌های کاربردی و پرطرفدار، ساخت اپلیکیشن موبایل برای خدمات حمل و نقل است. اپلیکیشن‌های حمل نقل شامل سفارش تمامی وسایل نقلیه از تاکسی و خودرو گرفته تا پیک موتوری و سفارش حمل اسباب می‌شود.

اپلیکیشن‌های بازی و سرگرمی

یکی از دیگر از انواع طراحی اپلیکیشن‌ها، امکانات بازی و سرگرمی است. اپلیکیشن‌هایی که لحظات سرگرم کننده‌ای را برای کاربران فراهم می‌کنند.

اپلیکیشن‌های آموزشی

اپلیکیشن‌های آموزشی برای ارائه مباحث آموزشی، دروس تخصصی و دروس عمومی به کار می‌روند. معمولا موسسات آموزشی، آموزشگاه‌ها، مدرسان، سخنوران به سفارش طراحی اپلیکیشن آموزشی  روی می‌آورند.

اپلیکیشن‌های خبری

اپلیکیشن‌های مرتبط با محتواهای خبری از دیگر انواع اپلیکیشن‌هایی است که طرفداران بسیاری به همراه دارد. این نوع اپلیکیشن همانطور که از نامش پیداست بیشتر بر پایه محتوا محور است.

اپلیکیشن‌های فناوری

اپلیکیشن‌های فناوری شامل مجموعه ابزارهایی است که به کاربران اجازه می‌دهد تا با استفاده از آن به راحتی خدمات مورد نیازشان را دریافت کنند. خدمات فناوری مانند ادیت و ویرایش تصاویر، فیلم، ابزارهای امنیتی، رمزنگاری و … .

اپلیکیشن‌های شرکتی

اپلیکیشن‌های شرکتی به کاربران امکان ارتباط با شرکت و دسترسی به اطلاعات مربوطه را می‌دهد. علاوه بر آن طراحی اپلیکیشن شرکتی به کارمندان امکان مدیریت اطلاعات شخصی و حقوقی را نیز می‌دهد.

اپلیکشن‌های خدماتی

اپلیکیشن‌های خدماتی شامل رزرواسیون هتل، خرید بلیط هواپیما، خرید آنلاین، اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب، خدمات پستی و سایر خدمات می‌شود.کاربران می‌توانند با استفاده از اپلیکیشن‌های خدماتی به راحتی به اهداف مورد نظرشان دسترسی داشته باشند. در نتیجه اپلیکیشن‌های خدماتی به دلیل کاربردهای بسیار، جایگاه ویژه‌ای در بازار دیجیتال دارا هستند.

قرارگیری ویترین فروشگاهی شما با طراحی اپلیکیشن در جیب مشتری

انواع طراحی اپلیکیشن در بابل از نظر ساختار

انواع طراحی اپلیکیشن در بابل از نظر ساختار شامل سه دسته اصلی به شرح زیر است؛

اپلیکیشن وب پیشرونده

اگر صاحب یک وب سایت اینترنتی هستید و نمی‌خواهید برای طراحی اپلیکیشن هزینه‌های بالا بپردازید. ما به شما اپلیکیشن وب پیشرونده را پیشنهاد می‌کنیم. این نوع اپلیکیشن نیازهای شما را برآورده می‌کند. اما دارای سطح کیفیت چندان بالایی نیست. به مراتب برای محتواهای حجیم دچار اختلال می‌شود اما کارایی نسبتا قابل قبولی دارد.

اپلیکیشن ترکیبی

ساختار این نوع اپلیکیشن‌ها ترکیبی از اپلیکیشن وب پیشرونده و اپلیکیشن بومی است. در واقع به طور همزمان امکانات وب و پیشرونده را در اختیارتان خواهد گذاشت. سطح کیفیت این نوع اپلیکیشن به اپلیکیشن بومی بسیار نزدیک است. تجربه کاربردی قابل توجه و کارایی آسان از جمله ویژگی‌های این نوع اپلیکیشن محسوب می‌شود.

اپلیکیشن بومی

اپلیکیشن بومی برای یک سیستم عامل خاص طراحی می‌شوند. در نتیجه شما بایستی برای سیستم عامل اندروید، IOS و همچنین وب به طور جداگانه کدنویسی کنید. بنابراین استفاده از سه سرور جداگانه، هزینه بالاتری را نیز شامل می‌شود. با توجه به نوع اپلیکیشن، توسعه‌دهندگان به صورت کامل از تمام امکانات و قابلیت‌های سیستم عامل مورد نظر برای برنامه نویسی استفاده می‌کنند. در نتیجه  این باعث می‌شود که اپلیکیشن‌ها برای کاربران بهینه‌تر و سریع‌تر اجرا شوند. در مجموع  اپلیکیشن‌های بومی به دلیل کارایی بالا، قابلیت‌های پیشرفته، سرعت بالا و استفاده آسان برای بسیاری از توسعه‌دهندگان و کاربران بسیار جذاب است.

فواید طراحی اپلیکیشن در بابل

بابل از جمله شهرهای سرسبز و خرم استان مازندران است. به مراتب صاحبان کسب و کارها در این منطقه با طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن بیش از گذشته شناخته می‌شوند. با حفظ کسب و کار سنتی در کنار راه اندازی وب سایت اینترنتی، به راحتی می‌توان در بازاریابی آنلاین ورود پیدا کرد. طراحی اپلیکیشن در بابل برای کارآفرینان، فروشندگان، کارفرمایان برای پیشرفت آینده شغلی بسیار موثر است. برای درک بهتر در این بخش به برخی از فواید ساخت اپلیکیشن موبایل اشاره می‌کنیم.

  • ارتباط مستقیم با مشتریان از طریق طراحی اپلیکیشن
  • دسترسی و عرضه آسان محصولات و خدمات
  • افزایش فروش و درآمدزایی از طریق طراحی اپلیکیشن
  • مشتری مداری، حفظ مشتری و جذب مشتریان احتمالی
  • ارتقاء تجربه کاربری برای مشتریان
  • افزایش اعتبار، برندینگ و مارکتینگ
  • رقابت‌پذیری بالاتر در بازاریابی آنلاین

جمع‌بندی

طراحی اپلیکیشن برای بسیاری از کسب و کارها در بابل بسیار مفید است. برای نمونه اگر صاحب یک فروشگاه اینترنتی هستید، داشتن یک اپلیکیشن کاربردی قابلیت‌های بسیاری در اختیارتان می‌گذارد. از افزایش فروش گرفته تا جذب مشتریان احتمالی و سوددهی همه از ویژگی‌های ساخت اپلیکیشن موبایل است. اما اگر ارائه دهنده خدمات محلی هستید، به مراتب داشتن یک وب سایت کافیست. شما می‌توانید از طریق وب سایت، از روش‌های تبلیغاتی آنلاین به راحتی بهره‌مند شوید.

تیم میرکاوب با توجه بررسی نوع نیاز کسب و کارتان بهترین راهکار بازاریابی دیجیتال را به شما ارائه می‌دهد. برگزاری جلسات مشاوره به صورت رایگان حتی حضوری از جمله خدمات شاخص میرکاوب قبل از هرگونه اقدامی است.

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیازات / 5. تعداد نظر:

اولین نفری باشید نظر میدهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

میخواهید بدانید، در مورد ما چه میگویند؟

بیانیه چشم‌انداز شرکت میرکاوب: معتمد ترین شرکت ارائه دهنده خدمات مبتنی بر وب در ایران و خاورمیانه، با کیفیت مثال‌زدنی و تجربه‌ای لذت‌بخش تا سال 1405

ارتباط باما

مازندران، آمل، خیابان امام خمینی، آفتاب58
نمایندگی کشور مالزی: 18-17, SETAPAK GREEN CONDOMINIU 53000 Kuala Lumpur, Malaysia
اپلیکیشن پرتال مشتریان
تمامی حقوق این سایت برای شرکت میرکا روناک کاسپین محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
کتابچه راهنمای استفاده از بهترین تاکتیک ها برای رشد برند آنلاین شما👌

نام و شماره تماس خودتان را وارد کنید