۷ استراتژی برای حرفه‌ای شدن در کسب و کار اینترنتی

احساس شکست می‌کنید؟ احساس نارضایتی یا بی‌قراری دارید؟ آیا هر زمان که فکر کسب و کار یا امرار معاش به ذهنتان می‌رسد، احساس فشار یا خفگی می‌کنید؟ ما خبر خوبی برایتان داریم. راهکارهای بهتری هم برای رشد و امرار معاش وجود دارد. البته با درس‌هایی که از کودکی در
با ما در ادامه همراه باشید
این مطلب توسط تیم محتوا میرکاوب و به قلم آرزو مظلوم ساکی نوشته شده است.
وقت آن رسیده که استراتژی کسب و کار اینترنتی خود را استارت بزنید.

احساس شکست می‌کنید؟ احساس نارضایتی یا بی‌قراری دارید؟ آیا هر زمان که فکر کسب و کار یا امرار معاش به ذهنتان می‌رسد، احساس فشار یا خفگی می‌کنید؟ ما خبر خوبی برایتان داریم. راهکارهای بهتری هم برای رشد و امرار معاش وجود دارد. البته با درس‌هایی که از کودکی در مدرسه آموختید، زمین تا آسمان متفاوت است. شروع یک کسب و کار اینترنتی همان راهیست که دروازه‌های امید را به روی شما باز می‌کند. در واقع راه اندازی یک کسب و کار آنلاین، شما را از موقعیتی که همین حالا روی صندلی‌تان لم داده‌اید. و در حال خواندن این محتوا هستید، نجات می‌دهد. می‌پرسید چطور یا چگونه؟ با ما تا انتها با هفت استراتژی برای حرفه‌ای شدن در کسب و کار اینترنتی همراه باشید. تا بتوانید بازی در بازاریابی دیجیتالی را بلد شوید.

در ادامه می‌خوانیم:

اهمیت استراتژی در رشد کسب و کار اینترنتی
برای استراتژی رشد کسب و کار از کجا شروع کنیم؟
۷ استراتژی برای حرفه‌ای شدن

وقت آن رسیده که استراتژی کسب و کار اینترنتی خود را استارت بزنید.

اهمیت استراتژی در رشد کسب و کار اینترنتی

وقت آن رسیده که از مالکیت کسب و کار سنتی دست برداریم. بسیاری از مردم در گذشته در این رویا به سر می‌بردند که کسب و کاری را ایجاد کنند. کسب و کاری که خودشان هم رئیس باشند و هم تصمیم گیرنده. این ایده به راه اندازی کسب و کار اینترنتی منتهی می‌شود. این ایده در حال حاضر دیگر رویا نیست. ایده هیجان انگیزی است اینطور نیست؟

در حال حاضر کمتر کسی به طور ۱۰۰ درصد تکیه به شغل سنتی و یا تبلیغات سنتی می‌زند. اما استراتژی چیست و به چه کاری می‌آید؟ استراتژی همان چگونگی راه‌های ورود به کسب و کار آنلاین و در پی آن چگونگی رشد کسب و کار اینترنتی است. بدین ترتیب با تعیین اهداف و طرح برنامه‌هایتان در مسیر صحیح بازاریابی دیجیتالی به درآمد اینترنتی می‌رسید. به زبان خودمانی‌تر استراتژی همان تصمیم‌های شفاف و برنامه ریزی‌های اصولی و برندینگ شدن در فضای مارکتینگ است. اگر محافظه کار هستید و قدرت ریسک بالایی ندارید. یا نمی‌دانید چطور و از کجا شروع کنید. کارشناسان مجموعه میرکاوب در کنار شما هستند تا راهنمایی‌های لازم را به صورت جامع در اختیارتان قرار دهند.

برای استراتژی رشد کسب و کار از کجا شروع کنیم؟

اگر قصد دارید با ما همراه شوید فقط باید به بهتر شدن فکر کنید. آیا تا به حال به این پرسش فکر کردید که چرا بسیاری از مردم کار کارمندی را انتخاب می‌کنند؟ شاید درست حدس زده باشید. کارمندی یکی از مقبول‌ترین گزینه‌های موجود اجتماعی است. این گزینه همیشه امن و مطمئن بوده است. اما این تفکر هم حتی به تازگی تغییر کرده است. به عبارتی دیگر کسی در جایی که هست، راضی نیست. اگر حتی یک کارمند ساده، مکانیک، فروشنده یا حتی تاجر هستید. و در کنار آن تمایل به راه‌اندازی یک کسب و کار اینترنتی دارید، هنوز هم دیر نشده. برای شروع سایت کسب و کار خودتان را راه اندازی کنید. استانداردهای سئو سازی سایت، درج محتواهای بازاریابی و تبلیغات اینترنتی را در نظر بگیرید. از همین حالا کارتان را استارت بزنید.

ارتقا کسب و کار اینترنتی

۷ استراتژی برای حرفه‌ای شدن

1. مشتریان خودتان را پیدا کنید

تا وقتی که ندانیم قرار است به چه کسانی محصولات و یا خدمات خود را ارائه دهیم، سرگردان خواهیم ماند. اولین درسی که استراتژی کسب و کار اینترنتی به ما می‌دهد. این است که مشتریان خاص خود را باید پیدا کنیم. اگر درصدد درآمدزایی اینترنتی هستید. پیشنهاد می‌شود از همین اول ترفندهای درآمدزایی از طریق سایت را بیاموزید.

در واقع حرف ما این است که برای داشتن یک کسب و کار حرفه‌ای، نباید آن را مانند یک بلیط بخت آزمایی ببینید. میزان رشد کسب و کار اینترنتی و به دنبال آن درآمد اینترنتی هیچ ارتباطی با شانس ندارد. پس اگر می‌خواهید در این راه حرفه‌ای شوید. مانند یک حرفه‌ای رفتار کنید. اینکه چطور مشتریان خود را پیدا کنید هم بستگی به نوع محصول و خدمات شما دارد. برای نمونه اگر دارنده یک کسب و کار صنعتی هستید که دستگاه‌های بزرگ و فنی توزیع می‌کند. باید به سراغ پیمانکاران، مهندسان و صنعتگرانی که در این حوزه مشغول به کار هستند، بروید. حالا مشتریان چطور شما را پیدا می‌کنند؟ از طریق محتواهای بازاریابی و تبلیغات آنلاین که در سایت خود بارگذاری می‌کنید. در واقع جذب مخاطبان خاص فقط از طریق سئو سازی سایت و تبلیغات اینترنتی امکان‌پذیر است.

2. برای مشتریان خود دعوتنامه بفرستید

زمانی که مشتریان را شناسایی کردید. باید این مهارت را داشته باشید که خدمات و محصولات خود را به آنان اطلاع رسانی کنید. این شاید مهمترین مهارتی است که باید حتما آن را توسعه دهید. در غیر اینصورت پیشنهاد می‌شود که دست به دامن مشاوران میرکاوب شوید. تا از این طریق راهنمایی‌های اصولی را در اختیارتان قرار دهند. آنچه که باید در این مرحله بیاموزید. ارتباط سازی و اعتماد سازی در مشتریان است. قطعا محتواهای آموزشی، استفاده از ویدیوهای تبلیغاتی آموزنده برای مشتریان و دعوت از آنان برای یادگیری بیشتر بهترین راهکار است. بازاریابی تبلیغاتی درباره محصولات و خدمات از جمله ترفندهایی است که می‌توان به کار برد. بدین ترتیب به طور غیر مستقیم به مشتریان بالقوه خود آموزش می‌دهید.

3. محصول و خدمات خود را معرفی کنید

برای معرفی محصول و یا خدمات نباید آن را به طور مستقیم بیان کنید. وقتی تبلیغات به طور مستقیم بیان شود. دقیقا مانند این است که شما به هر نحوی که شده می‌خواهید کیفیت محصول و یا خدمات خود را به سایرین ثابت کنید. این دقیقا مانند آن است که رو در روی مشتری ایستاده باشید. و بگویید: اجازه بده من درباره محصولاتم حرف بزنم. زمانی که شما تبلیغات خود را بر سر و صورت مشتری به شکل محترمانه می‌کوبید. در حالی که مشتری می‌داند که شما آنقدرها هم کارشناس نیستید. همین کار را خراب می‌کند. راه حل چیست؟

حرفه‌ای‌ها هیچ گاه خود را موضوع و محور اصلی قرار نمی‌دهند. بالاتر از همه آن است که آنها حتی خود را به عنوان کارشناس معرفی نمی‌کنند. حرفه‌ای‌ها همیشه مانند مشاورانی رفتار می‌کنند که میان مشتریان و رویدادها و همچنین توزیع کنندگان ارتباط برقرار می‌کنند. این در حالی است که اگر مشتری سوالی را مطرح کند. آنها او را به سمت پاسخ درست و اصولی راهنمایی می‌کنند. تا اینکه مشتری بتواند مسیرش را خودش انتخاب کند. حرفه‌ای‌ها به خوبی می‌دانند که قادرند با اطلاعات و تجربیات خود، شخص را متحیر کنند و حتی به عضویت خود درآورند.

4. پیگیری مشتریان بالقوه

اگر ثروت و درآمد اینترنتی می‌خواهی، باید پیگیر باشی. فعالان بازاریابی برای رسیدن به نتایج مطلوب از کسب و کار اینترنتی، باید پیگیر وعده وعیدهای خود باشند. این پیگیری به معنای آن است که باید به مشتریان متعهد باشید. اگر گفتید در زمان خاصی تماس می‌گیرید، باید تماس بگیرید. باید به طور مرتب پاسخگوی مشتریان باشید. برای موفقیت در رشد کسب و کار اینترنتی مانند آماتورها رفتار نکنید. تازه کاران در اول کار به یکباره هیجان‌زده می‌شوند. سپس به طور کلی ماجرا را از یاد می‌برند. پیشنهاد می‌شود برای مدیریت کارها از تقویم دستی و یا الکترونیکی استفاده کنید. اگر قولی می‌دهید به آن وفادار باشید. بدین ترتیب همه به شما احترام خواهند گذاشت.

5. تبدیل مشتریان بالقوه به مشتریان دائمی و یا توزیع کننده

رمز موفقیت در این مرحله ایجاد اعتماد سازی در مشتریان است. اگر می‌خواهید در بازاریابی دیجیتالی بدرخشید، باید ژست خوب داشته باشید. ژست خوب یعنی داشتن رفتار و هوش ارتباطی با مشتریان. مشتری مدار باشید. در این صورت مشتریان به شما وفادار خواهند ماند. علاوه بر آن آنها به طور غیر مستقیم به یک توزیع کننده حرفه‌ای تبدیل می‌شوند.

6. به توزیع کنندگان جدید خود کمک کنید

تا به اینجای کار درباره ضروریات ابتدایی برای رشد کسب و کار اینترنتی صحبت کردیم. از اینجا به بعد باید خیلی خوش شانس باشید که بتوانید مابقی استانداردهای بازاریابی دیجیتالی را رعایت کنید. حتما می‌پرسید چرا؟ به دلیل آنکه بسیاری از افراد با توجه به صرف هزینه‌های بسیار، بودجه، وقت، تلاش و سرمایه و همچنین با توجه به جذب افراد بسیار، این مرحله را به حال خود رها می‌کنند. به طور یقین حرفه‌ای‌ها با موضوع، این چنین برخورد نمی‌کنند. انتظارات معقول داشته باشید. راه‌های درآمدزایی اینترنتی را برای خود سهل و ساده کنید.

7. پیشبرد اهداف استراتژی

آنچه که فناوری در اختیار همه ما قرار داده است، برخورداری از ارتباط سازی، اعتماد سازی و راه‌های پول سازی است. بدون شک هیچ دستاوردی به اندازه اینترنت این چنین برای رشد و پیشرفت انسان موثر نبوده است. آنچه ما از بابت فرصت‌های درخشان کاری، درآمدزایی اینترنتی و پیشرفت فردی و جمعی تا کنون داشته‌ایم. همه را مدیون فناوری نوین اینترنت و بازاریابی شبکه‌ای بازاریابی شبکه‌ای هستیم. به لطف شبکه‌های اجتماعی، کسب و کار اینترنتی و همچنین بازاریابی دیجیتالی، اطلاع رسانی در حوزه‌های مختلف در سطح وسیعی از جوامع توسعه یافته است. نمی‌توان این دستاوردها را نادیده گرفت. مرحله آخر با نام پیشبرد اهداف استراتژی آمده است. در واقع هر چند وقت یکبار شاید نیاز به یک سری تغییر در استراتژی کسب و کار اینترنتی باشد که در طی زمان، این تغییرات شکل می‌گیرد.
تاثیرگذاری بر مخاطبان از طریق بازاریابی دیجیتالی که منجر به رشد کسب و کار اینترنتی می‌شود.

رشد و حرفه ای شدن در کسب و کار

حرف آخر

شاید با چنین عبارت‌هایی مواجه شده باشید که کاری ندارد! می‌توانید به سرعت از طریق کسب و کار آنلاین ثروتمند شوید.! یا محصول، خودش را می‌فروشد.! شما فقط تماشاچی باشید.! باید بگوییم که اینگونه عبارت‌های واهی و کاذب بسیار است. کلاهتان را قاضی کنید. برای رشد کسب و کار اینترنتی و درآمد اینترنتی فقط یک فرمول وجود دارد. آن هم تصمیم گیری+ هزینه+ تلاش+ استمرار است. این تنها فرمول برای حرفه‌ای شدن در کسب و کار اینترنتی و درآمدزایی اینترنتی است. اگر تصمیم گرفتید یک حرفه‌ای در حوزه بازاریابی دیجیتالی شوید. با مشاوران تیم میرکاوب تماس حاصل فرمایید.

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیازات / 5. تعداد نظر:

اولین نفری باشید نظر میدهید

2 فکر در مورد «۷ استراتژی برای حرفه‌ای شدن در کسب و کار اینترنتی»
  مهدی بختیاری ۱۰ شهریور ۱۴۰۱

  بسیار حرفه ای و مفید بود.🙏🙏

  پاسخ
   احمدرضا رنجبر ۲۶ شهریور ۱۴۰۱

   مرحمت دارید شما دوست عزیز.

   پاسخ
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

میخواهید بدانید، در مورد ما چه میگویند؟

بیانیه چشم‌انداز شرکت میرکاوب: معتمد ترین شرکت ارائه دهنده خدمات مبتنی بر وب در ایران و خاورمیانه، با کیفیت مثال‌زدنی و تجربه‌ای لذت‌بخش تا سال 1405

ارتباط باما

مازندران، آمل، خیابان امام خمینی، آفتاب58
اپلیکیشن پرتال مشتریان
تمامی حقوق این سایت برای شرکت میرکا روناک کاسپین محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
کتابچه راهنمای استفاده از بهترین تاکتیک ها برای رشد برند آنلاین شما👌

نام و شماره تماس خودتان را وارد کنید