بهترین روش‌های اعتماد سازی در فروش، ابزارها و تکنیک ها

حقیقت محض این است که بدون اعتمادسازی در فروش، شما به اهداف فروش یا کسب‌وکار خود نخواهید رسید. آیا از کسی که به نظر نمی‌رسد در مورد محصول یا مهارت‌های خود مطمئن نیست، خرید می‌کنید؟ احتمالاً نه دانستن اینکه چگونه با اطمینان بفروشید و چگونه به تیم فروش خود
با ما در ادامه همراه باشید
این مطلب توسط تیم محتوا میرکاوب و به قلم نفیسه سجادی نوشته شده است.
روش های اعتماد سازی در فروش

حقیقت محض این است که بدون اعتمادسازی در فروش، شما به اهداف فروش یا کسب‌وکار خود نخواهید رسید.
آیا از کسی که به نظر نمی‌رسد در مورد محصول یا مهارت‌های خود مطمئن نیست، خرید می‌کنید؟ احتمالاً نه
دانستن اینکه چگونه با اطمینان بفروشید و چگونه به تیم فروش خود این مهارت‌ها را بیاموزید، برای ایجاد روابط با مشتریان و درنهایت تحت تأثیر قرار دادن آن‌ها برای خرید محصول شما ضروری است.
اگر نمی‌توانید خود را متقاعد کنید که بهترین راه‌حل هستید، چگونه انتظار دارید مشتری به این نتیجه برسد؟
تنها چیزی که اکثر فروشندگان مبتدی بیش از هر چیز فاقد آن هستند، توانایی فروش با اطمینان است.
اینکه بتوانید با اطمینان حرف خود را ارائه دهید و به اعتراضات مشتری بالقوه پاسخ دهید، یکی از مهم‌ترین مهارت‌هایی است که در مسیر تبدیل شدن به یک حرفه‌ای فروش باید به آن تسلط پیدا کنید.
اعتمادسازی در فروش چیست و با چه روش‌هایی می‌توان به آن دست پیدا کرد؟ با ما همراه باشید

اعتماد سازی در فروش چیست؟

اعتماد سازی در فروش در تعریفی بسیار ساده توانایی ورود به یک اتاق و فروش محصول خود به هرکسی در آنجا با سهولت است. برای دستیابی به موفقیت در فروش عمده، اعتمادبه‌نفس ضروری است. یک فروشنده مؤثر و موفق اعتمادبه‌نفس دارد.
شما نیاز به درجه خاصی از اعتمادبه‌نفس دارید تا تلفن را بردارید و خدمات خود را به کسی بفروشید که ممکن است شما را نشناسد.
اگر می‌خواهید محصول خود را به‌عنوان راه‌حلی برای مشکل ارائه دهید، به اعتمادبه‌نفس نیاز دارید.
وقتی‌که اعتمادبه‌نفس کافی نداشته باشید، عملکرد فروش شما آسیب خواهد دید. اهداف پایینی تعیین می‌کنید و به نتایج متوسطی می‌رسید.
اعتماد سازی در فروش باعث می‌شود خود را به چالش بکشید و شما را به محدودیت‌ها سوق می‌دهد زیرا می‌دانید که مهارت‌ها و دانش لازم برای رسیدن به اهداف خود را دارید.
احساس شما نسبت به خودتان کلید دستیابی به هر چیزی در زندگی است، به‌ویژه فروش.
وقتی با قاطعیت و شفافیت صحبت می‌کنید، به مشتری نشان می‌دهد که با اطمینان می‌فروشید. این مهارتی نیست که همه با آن متولد می‌شوند. برای اکثر مردم، این چیزی است که شما باید آن را پرورش و توسعه دهید. خوشبختانه، چندین کار وجود دارد که می‌توانید برای ایجاد اعتماد در فروش انجام دهید تا بتوانید فروش مؤثرتری داشته باشید.

چرا اعتماد سازی در فروش مهم است؟

اهمیت اعتمادسازی در فروش را نمی‌توان نادیده گرفت. شما می‌توانید همه چیز را در مورد محصول خود بدانید و تجربه قابل‌توجهی در این زمینه داشته باشید، اما اگر خریداران بالقوه شما را مطمئن نبینند، هرگز موفق نخواهید شد.
شما می‌توانید تمام تخفیف‌های دنیا را برای ویژگی‌های شگفت‌انگیز محصول خود ارائه دهید، اما اگر ندانید چگونه با اطمینان بفروشید، مشتریان به شما اعتماد نخواهند کرد.
اعتماد پایه و اساس جذب مشتری، وفاداری و ارزش مادام‌العمر است.
اعتمادسازی در فروش لزوماً به این معنا نیست که همیشه احساس اعتمادبه‌نفس دارید. بلکه به این معنی است که باید خاطر مشتری خود را راحت کنید، صادق باشید و به آن‌ها اطمینان دهید که راه‌حلی برای مشکل احتمالی دارید.
داشتن اعتمادبه‌نفس یک مهارت حیاتی است و چیزی است که می‌توان آموخت و تمرین کرد. فروش در حقیقت انتقال اعتماد است. شما اعتماد خود را به راه‌حل خود و اینکه بهترین گزینه هستید، از خودتان به مشتری منتقل می‌کنید.
اغلب گفته می‌شود که اعتمادبه‌نفس بیشتر از شایستگی مهم است. افراد با اعتمادبه‌نفس افزایش حقوق دریافت می‌کنند، ترفیع کسب می‌کنند و فروش را افزایش می‌دهند.
موفقیت در زندگی و کسب‌وکار 80 درصد ذهنیت و 20 درصد مهارت است. اعتماد به فروش بخش بزرگی است که به شما کمک می‌کند جلوتر بروید.

روش‌های اعتماد سازی در فروش

اگر متوجه شده‌اید که در رقابت کسب‌وکار خود شکست خورده‌اید، یا در تلاش برای راضی نگه‌داشتن مشتریان، وفاداری و گسترش حسن نیت هستید، بهتر است روش‌های اعتماد سازی در فروش را یاد بگیرید ممکن است برای شما مفید باشد.
در ادامه 7 راه برای کسب اعتماد مشتریان بالقوه و کسب‌وکار شما آورده شده است:

1. در رسانه‌های اجتماعی حضور داشته باشید

اکثر مردم هرروز از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند. درصد زیادی از این افراد روزانه از چندین پلت فرم استفاده می‌کنند. می‌توانید از این به نفع خود استفاده کنید، زیرا فرصت‌های زیادی برای ارتباط با مشتریانتان به شما می‌دهد. تعامل مستمر و واقعی شما با آن‌ها به‌تدریج باعث ایجاد اعتماد خواهد شد.
داشتن یک پروفایل فعال باعث ایجاد اعتماد می‌شود.
با ارسال مرتب پست با مشتریان و مشتریان بالقوه تعامل داشته باشید. توجه داشته باشید که فقط محتوای تبلیغاتی یا مرتبط با تجارت را پست نکنید.
–  اخبار صنعت، طنز و نقل‌قول‌ها را به اشتراک بگذارید.
–  سؤال و نظر بپرسید.
–  به مشتریان اجازه دهید در مورد موضوعات مرتبط با شما در تماس باشند.

این نوع پست‌ها نشان می‌دهد که شما به‌عنوان یک شخص به آن‌ها اهمیت می‌دهید، نه فقط به‌عنوان یک مشتری که پول خرج می‌کند.

 

1. در رسانه‌های اجتماعی حضور داشته باشید

 

2. هرگز به قدرت بررسی‌ها شک نکنید

نظرات افراد واقعی تأثیر کاملاً مثبتی بر کسب‌وکار شما خواهد داشت. بنابراین هر کاری که می‌توانید انجام دهید تا مطمئن شوید مشتریان دلیل خوبی برای بررسی مثبت شما دارند. اگر بازبینی منفی دریافت کردید، حالت تدافعی به خود نگیرید. دوستانه پاسخ دهید و سعی کنید وضعیت را اصلاح کنید.
فقط داشتن نظرات مثبت می‌تواند این تصور را در ذهن مخاطب ایجاد کند که ثبت نظرات شما واقعی نیستند.
اما اگر دیگران ببینند که شما سعی می‌کنید مشکلی را برطرف کنید، می‌تواند با دانستن اینکه برای شما اهمیت دارد اعتماد ایجاد کند.
سعی کنید نظرات مشتریان را جمع‌آوری کنید و آن‌ها را در وب‌سایت یا صفحه شرکت خود نمایش دهید. این روش همچنین می‌تواند مشتریان جدیدی را جذب کند و نشان دهد که شرکت شما قابل‌اعتماد است.

3. از قانون طلایی پیروی کنید

یکی دیگر از مهم‎ترین روش‎های اعتمادسازی در فروش پیروی از قانون طلایی است.
قانون طلایی این است که با دیگران طوری رفتار کنید که دوست دارید با شما رفتار شود.
بدون شک این قانونی است که هر کسب‌وکاری باید از آن پیروی کند.
رفتار با مشتریان خود با احترام، صداقت و انصاف (همیشه) چیزی است که کسب‌وکارها تمایل دارند در آن بهترین باشند. مشتریانی که احساس ارزشمندی نمی‌کنند، نمی‌خرند و ارجاع نمی‌دهند؛ بنابراین باید به آن‌ها کمک کنید تا تصمیماتی را اتخاذ کنند که برای آن‌ها بهترین است، حتی اگر این به معنای فروش کمتر یا اصلاً هیچ باشد.

4. از بازخورد استفاده کنید

مشتریان دوست دارند شنیده شوند، به‌خصوص وقتی صحبت از بازخورد باشد. اگر بازخورد کافی در مورد چیزی که قابل‌بهبود است دریافت کردید، انجام آن را در اولویت قرار دهید. این راهکار باعث ایجاد وفاداری می‌شود، زیرا مشتریانی که احساس می‌کنند شنیده می‌شوند، می‌خواهند کنار هم بمانند.

5. به وعده‌های خود عمل کنید

عمل به وعده‎هایی که به مشتریان خود می‌دهید، یکی دیگر از روش‌های اعتمادسازی در فروش است.
قول‌ها برای مشتریان شما بسیار مهم هستند. آن‌ها دوست دارند بدانند که می‌توانند به شرکت و حرف شما اعتماد کنند.
اگر قول می‌دهید تا شنبه چیزی را تحویل بگیرید، مطمئن شوید که تا شنبه وجود دارد. اگر معامله یا تبلیغی را پیشنهاد می‌کنید، حتماً به آن احترام بگذارید.
ممکن است به نظر نادرست باشد، اما در واقعیت، بسیاری از شرکت‌ها به گفته‌های خود یا کارکنانشان عمل نمی‌کنند.

 

روش ها اعتمادسازی- لمس دو انگشت کوچک ،نماد قول دادن

 

6. ارتباطات را در اولویت قرار دهید

ارتباط شفاف و به‌موقع در هر رابطه، به‌ویژه روابط تجاری، ضروری است. عوارض در حین برقراری ارتباط می‌تواند مشکلات زیادی ایجاد کند. به همین دلیل است که باید ارتباط سریع و باز با همه مشتریان بالقوه و مشتریان خود را در اولویت قرار دهید.

راه‌های مطمئن بسیاری برای برقراری ارتباط با مشتریان وجود دارد. ایمیل و تلفن ساده‌ترین راه است. اما اکنون بسیاری از کسب‌وکارها از چت زنده، رسانه‌های اجتماعی، ویدئو کنفرانس و حتی پیامک استفاده می‌کنند. بسیاری از مشاغل نیز ارسال فکس را به‌عنوان راه ارتباط با مشتری در نظر می‌گیرند.

7. ارائه محصول و یا خدمات عالی

بهترین راه برای جلب اعتماد چیست؟ به سادگی یک محصول عالی ارائه دهید.
اطمینان حاصل کنید که محصول یا خدمات شما آنچه را که باید انجام دهد انجام می‌دهد و ارزشی را برای مشتری ارائه می‌دهد. با خدمات عالی پشت آن، شما بهترین دستورالعمل را برای اعتماد و موفقیت طولانی‌مدت خواهید داشت.

حرف آخر

روش‌های اعتماد سازی در فروش بسیار زیاد است که می‌تواند برای ایجاد و حفظ اعتماد مشتری مفید باشند. در دنیای پر رقابت امروز انجام این کار مهم‌تر از همیشه است و کلید حفظ شهرت مثبت شماست.
این نکات اثبات شده می‌تواند به شما کمک کند تا مشتریان جدید را جذب کرده و بعد آن‌ها را تبدیل به مشتریان وفادار کنید و همچنین تجارت خود را گسترش دهید.
هنگامی‌که مصرف‌کنندگان از یک محصول یا شرکت راضی هستند، به احتمال زیاد آن را به اطرافیان خود پیشنهاد می‌کنند. تبلیغات دهان به دهان یکی از مؤثرترین ابزارهای بازاریابی است، بنابراین اعتماد مشتریان خود را جلب کنید و مطمئناً در درازمدت نتیجه خواهد داد.

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیازات / 5. تعداد نظر:

اولین نفری باشید نظر میدهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

میخواهید بدانید، در مورد ما چه میگویند؟

بیانیه چشم‌انداز شرکت میرکاوب: معتمد ترین شرکت ارائه دهنده خدمات مبتنی بر وب در ایران و خاورمیانه، با کیفیت مثال‌زدنی و تجربه‌ای لذت‌بخش تا سال 1405

ارتباط باما

مازندران، آمل، خیابان امام خمینی، آفتاب58
نمایندگی کشور مالزی: 18-17, SETAPAK GREEN CONDOMINIU 53000 Kuala Lumpur, Malaysia
اپلیکیشن پرتال مشتریان
تمامی حقوق این سایت برای شرکت میرکا روناک کاسپین محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
کتابچه راهنمای استفاده از بهترین تاکتیک ها برای رشد برند آنلاین شما👌

نام و شماره تماس خودتان را وارد کنید