هزینه ساخت اپلیکیشن + تعرفه شورای انفورماتیک ایران

بازاریابی هزینه دارد. اینکه هزینه ساخت اپلیکیشن چقدر است؟ به چگونگی حرکت دادن اهرم‌های فناورانه لازم بستگی دارد. برخی از افراد به دنبال طراحی ارزان‌ قیمت هستند. برخی دیگر مشتاقانه می‌خواهند پول بیشتری بپردازند و در مقابل خدمات حرفه‌ای دریافت کنند.
با ما در ادامه همراه باشید
این مطلب توسط تیم محتوا میرکاوب و به قلم آرزو مظلوم ساکی نوشته شده است.

هزینه ساخت اپلیکیشن حرفه‌ای چقدر است؟ پاسخ به این پرسش به عوامل مختلفی بستگی دارد. این عوامل شامل امکانات و ویژگی‌های اپلیکیشن و نوع کدنویسی می‌شود. می‌توان گفت بعد از طراحی سایت، طراحی اپلیکیشن از جمله پرطرفدارترین‌ها است. طراحی اپلیکیشن برای بسیاری از کسب و کارهای فروشگاهی، خدماتی و آموزشی کاربردهای فراوانی دارد. هزینه طراحی اپلیکیشن موبایل ثابت و یکسان نیست. در واقع هر یک از اپلیکیشن‌ها با توجه به نوع طراحی، هزینه مختص به خود را شامل می‌شود. در ادامه با ما همراه باشید تا با جزئیات بیشتری درباره هزینه طراحی اپلیکیشن و قیمت ساخت اپلیکیشن آشنا شوید.

برای دانلود فایل تعرفه پایه نرخ خدمات انفورماتیک به انتهای مطلب مراجعه کنید.

تفاوت در قیمت طراحی اپلیکیشن با توجه به طراحی، قابلیت و میزان کارایی

در ادامه می‌خوانیم:

پارامترهای موثر در قیمت طراحی اپلیکیشن

محاسبه هزینه ساخت اپلیکیشن حرفه‌ای

قیمت طراحی اپلیکیشن اندروید و IOS

ضرورت طراحی اپلیکیشن حرفه‌ای

موارد قابل توجه برای طراحی اپلیکیشن

با طراحی اپلیکیشن نبض بازار اینترنتی را در دست بگیرید

پارامترهای موثر در قیمت طراحی اپلیکیشن

قطعا هزینه ساخت اپلیکیشن حرفه‌ای بالاست. اما با توجه به نتایج مطلوبی که به همراه دارد، بسیار ارزشمند است. ارتقاء کسب و کار و کمک به برندینگ خدمات از جمله اهداف طراحی اپلیکیشن است. اگر به فکر سفارش ساخت اپلیکیشن حرفه‌ای هستید، پیشنهاد می‌شود که کارایی‌ترین نوع را انتخاب کنید. آشنایی با انواع ساخت اپلیکیشن حرفه‌ای تا حد بسیار زیادی به انتخاب نوع طراحی‌تان کمک خواهد کرد. طراحی ظاهری اپلیکیشن شما باید جذاب و کاربر پسند باشد. محتوای اپلیکیشن، بخش دیگری از امکانات اپلیکیشن‌ها است. محتوا و امکانات اپلیکیشن روی قیمت ساخت اپلیکیشن بسیار موثر است. تمامی این ویژگی‌ها دست به دست هم می‌دهد تا با جذب مخاطب و فروش بیشتر روبرو شوید. قطعا تمامی این ویژگی‌ها بر روی محاسبه هزینه ساخت اپلیکیشن حرفه‌ای تاثیر مستقیم خواهد گذاشت.

در مجموع سرویس‌دهی مطلوب، طراحی ظاهری منحصر به فرد و کاربر پسند، کلید اصلی موفقیت در کسب و کار اینترنتی است.

محاسبه هزینه ساخت اپلیکیشن حرفه‌ای

نوع طراحی اپلیکیشن اولین نکته حائز اهمیت در محاسبه هزینه ساخت اپلیکیشن حرفه‌ای است. چرا که نوع طراحی اپلیکیشن، روند کاری شما را مشخص می‌کند. به همین جهت از جمله اصلی‌ترین فاکتورهای موثر بر هزینه طراحی اپلیکیشن به شمار می‌آید. همچنین سازگاری طراحی اپلیکیشن برای هر دو سیستم اندروید و IOS نیز اهمیت بسیاری دارد. تعداد سرورهای مورد نیاز، روند کاری و حتی داشتن وب سایت در تعرفه قیمتی بسیار تاثیرگذار است.

در نتیجه هزینه ساخت اپلیکیشن‌ها از یک میلیون تومان تا 3۰۰ میلیون تومان متغیر است. در واقع با توجه به گوناگونی کیفیت اپلیکیشن‌ها نمی‌توان یک قیمت ثابت را تعیین کرد. در برخی از مواقع شما دارای یک وب سایت هستید و می‌خواهید سفارش طراحی ساخت اپلیکیشن دهید. در این حالت می‌توانید از یک میلیون تا ۵  میلیون تومان برای ساخت اپلیکیشن هزینه کنید.

اما اگر هیچ وب سایتی ندارید و فقط می‌خواهید سفارش طراحی اپلیکیشن دهید. در این حالت به دلیل آنکه نیاز به کدنویسی تخصصی و جداگانه از وب سایت دارد، بایستی هزینه جدی‌تری کنید. چرا که کدنویسی اختصاصی هزینه‌های مختص به خود را شامل می‌شود. شروع هزینه طراحی اپلیکیشن بدون داشتن وب سایت از ۱۰ میلیون تومان به بالا است.

قیمت طراحی اپلیکیشن، همراه با پشتیبانی

قیمت طراحی اپلیکیشن اندروید و IOS

همانطور که گفته شد معیارهای خاصی تعیین کننده هزینه طراحی اپلیکیشن اندروید و IOS هستند. هرچند که ۷۰ درصد گوشی‌های رایج در ایران اندروید است. اما می‌توان طراحی اپلیکیشن را برای هر دو نوع سیستم راه‌اندازی کرد. ناگفته نماند که  نوع اپلیکیشن بومی برای ساخت اپلیکیشن حرفه‌ای، در مقایسه با نوع ترکیبی و وب پیشرونده گران‌تر است. چرا که طراحی اپلیکیشن بومی برای هر دو سیستم اندروید و IOS به طور جداگانه کد نویسی می‌شود. در نتیجه مستلزم ۲ سرور جداگانه است.  برای راه اندازی اپلیکیشن بومی حتما باید دارنده وب سایت باشید. بنابراین در مجموع ۳ سرور جداگانه را باید تهیه کنید. طبیعتا هزینه ۳ سرور برای طراحی اپلیکیشن بومی سنگین‌تر از طراحی اپلیکیشن ترکیبی یا پیشرونده است.

برای آشنایی با انواع ساخت اپلیکیشن می‌توانید به محتوای سفارش ساخت اپلیکیشن حرفه‌ای مراجعه کنید.

ضرورت طراحی اپلیکیشن حرفه‌ای

بدون شک طراحی سایت باعث جذب مشتریان احتمالی، حفظ مشتریان قبلی و ارائه محتواهای مرتبط و کاربردی می‌شود. اما طراحی اپلیکیشن حرفه‌ای، قابلیت دسترسی مشتریان به خدمات‌تان را افزایش می‌دهد. اغلب کاربران روزانه تعداد قابل توجهی از اپلیکیشن‌های مفید و کاربردی را نصب می‌کنند. این اپلیکیشن‌ها شامل برنامه‌های آموزشی، فروشگاهی، سرگرمی و غیره می‌شود. قطعا دسترسی به اپلیکیشن، سبب تعامل بیشتر میان مشتریان و فروشندگان می‌شود. علاوه بر آن برندینگ شدن در کسب و کار دیجیتال از دیگر محاسن ساخت اپلیکیشن حرفه‌ای است. با توجه به امکانات قابل دسترس هر یک از اپلیکیشن‌ها، قیمت ساخت اپلیکیشن بسیار بهینه است. در واقع شما می‌توانید با صرف هزینه طراحی اپلیکیشن از یک بازاریابی طولانی مدت و به صرفه بهره‌مند شوید.

به دنبال طراحی اپلیکیشن حرفه ای هستید؟

موارد قابل توجه برای طراحی اپلیکیشن

توجه به نوع کسب و کار از موارد اصلی برای صرف هزینه ساخت اپلیکیشن حرفه‌ای است. در واقع شما باید فیلد کاری خود را مشخص کنید. آیا تمایل به طراحی اپلیکیشن فروشگاهی دارید؟ یا می‌خواهید اپلیکیشن در ژانر بازی و سرگرمی داشته باشید؟

با توجه به توضیحات داده شده، می‌توان ۳ فاکتور اصلی را پیش از طراحی اپلیکیشن مورد توجه قرار داد. این ۳ فاکتور اصلی شامل نوع طراحی اپلیکیشن، هدف از طراحی اپلیکیشن و آپشن‌های اپلیکیشن می‌شود.

۱. نوع طراحی اپلیکیشن

در مجموع شما می‌توانید ۳ نوع طراحی را برای ساخت اپلیکیشن خود در نظر داشته باشید. طراحی وب پیشرونده، طراحی ترکیبی و طراحی بومی. انتخاب نوع طراحی اپلیکیشن ۱۰۰ درصد به بودجه و روند کاری شما بستگی دارد. هر یک از انواع طراحی‌ها دارای ویژگی‌های متفاوت و هزینه ساخت اپلیکیشن متفاوت هستند. برای انتخاب بهتر می‌توانید راهنمایی‌های لازم را از تیم میرکاوب دریافت نمایید.

۲. هدف از طراحی اپلیکیشن

هدف خود را از طراحی اپلیکیشن مشخص کنید. فروش بیشتر! جذب مخاطب! برندینگ! تعیین هر یک از این اهداف شما را به داشتن یک طراحی خلاقانه و خوش ذوق مشتاق‌تر می‌کند. تمایل دارید مخاطب با وارد شدن به اپلیکیشن شما با چه نوع شکل و فرمی روبرو شود. دسته‌بندی محصولات‌تان چگون است؟ تمامی این جزئیات در فرایند ظاهری ساخت اپلیکیشن حرفه‌ای و همچنین قیمت ساخت اپلیکیشن قابل توجه است.

۳. آپشن‌های اپلیکیشن

امکانات و آپشن‌های اپلیکیشن بخش دیگر ماجراست. برای ساخت یک اپلیکیشن حرفه‌ای باید نقشه مسیر داشته باشید. استفاده از لوکیشن، نحوه قابلیت مشتریان به گزینه خرید محصول، فهرست تازه‌ترین محصولات، پرفروش‌ترین محصولات و بسیاری از موارد. تمامی این امکانات از جمله ویژگی‌های جذاب و کاربردی در ساخت یک اپلیکیشن حرفه‌ای است. ناگفته نماند که قابلیت‌های درون برنامه نقش پر رنگی در تعیین قیمت ساخت اپلیکیشن‌ها خواهند داشت.

جمع‌بندی

هزینه ساخت اپلیکیشن‌ها با توجه به نوع کدنویسی و روند کاری متغیر است. هدف تیم میرکاوب اطلاع رسانی جامع و کلی درباره نحوه سفارش ساخت اپلیکیشن حرفه‌ای و تعرفه‌های نهایی است. به طور کلی قیمت طراحی اپلیکیشن بستگی به نوع انتظارات شما و قابلیت‌های آن دارد. برای سفارش و نحوه دریافت جزئیات بیشتر از تعرفه قیمت ساخت اپلیکیشن می‌توانید از همین حالا با تیم میرکاوب تماس حاصل فرمایید.

برای دانلود فایل تعرفه پایه خدمات انفورماتیک در سال 1401 کلیک کنید.

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیازات / 5. تعداد نظر:

اولین نفری باشید نظر میدهید

یک فکر در مورد «هزینه ساخت اپلیکیشن + تعرفه شورای انفورماتیک ایران»
    کاوه، پرست ۲۵ بهمن ۱۴۰۱

    با سپاس از شما، خیلی مفید بود.

    پاسخ
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

میخواهید بدانید، در مورد ما چه میگویند؟

بیانیه چشم‌انداز شرکت میرکاوب: معتمد ترین شرکت ارائه دهنده خدمات مبتنی بر وب در ایران و خاورمیانه، با کیفیت مثال‌زدنی و تجربه‌ای لذت‌بخش تا سال 1405

ارتباط باما

مازندران، آمل، خیابان امام خمینی، آفتاب58
اپلیکیشن پرتال مشتریان
تمامی حقوق این سایت برای شرکت میرکا روناک کاسپین محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
کتابچه راهنمای استفاده از بهترین تاکتیک ها برای رشد برند آنلاین شما👌

نام و شماره تماس خودتان را وارد کنید