ارائه گزارش کار در فضای آنلاین+ دو نمونه گزارش

ارائه گزارش کار در فضای آنلاین به مشتریان از جمله موارد حائز اهمیت است. در واقع تمامی صاحبان مارکتینگ بایستی برای جلب رضایت مشتریان به آنها گزارش کار ارائه دهند. زمانی که شما خدماتی را به صورت دورکار و یا آنلاین انجام می‌دهید، ارائه گزارش کار به مشتری بسیار
با ما در ادامه همراه باشید
این مطلب توسط تیم محتوا میرکاوب و به قلم آرزو مظلوم ساکی نوشته شده است.

ارائه گزارش کار در فضای آنلاین به مشتریان از جمله موارد حائز اهمیت است. در واقع تمامی صاحبان مارکتینگ بایستی برای جلب رضایت مشتریان به آنها گزارش کار ارائه دهند. زمانی که شما خدماتی را به صورت دورکار و یا آنلاین انجام می‌دهید، ارائه گزارش کار به مشتری بسیار قابل توجه است. ارائه گزارش کار به مدل‌های مختلفی انجام می‌شود. شما می‌توانید از انواع گزارش کار طبق شرایط مختلف استفاده کنید. در ادامه برای آشنایی با انواع گزارش کار با ما همراه باشید.

در این مطلب می‌خوانیم:
اهمیت گزارش کار
انواع ارائه گزارش کار در فضای آنلاین کدامند؟
هدف از ارائه گزارش کار چیست؟
چطور گزارش کار به مشتریان تحویل دهیم؟

 

اهمیت گزارش کار

گزارش نویسی به خصوص در ارتباط با خدمات و فعالیت‌های انجام شده یکی از بخش‌های جدایی ناپذیر از فعالیت‌های آنلاین است. در واقع اگر شما قصد ارائه خدماتی به مشتریان را دارید، حتما بایستی فهرستی از خدمات انجام شده را به مشتری ارائه دهید. این فهرست فعالیت‌ها در قالب یک گزارش منسجم انجام می‌شود. تهیه کوچکترین مستندات تا بزرگ‌ترین خدمات انجام شده سبب می‌شود تا مشتری درک بهتری از انجام امور مربوطه داشته باشد.

در این میان مهارت گزارش نویسی و همچنین تنظیم گزارش‌های قوی در عملکرد کاری شما بی‌تاثیر نیست. هر چند که با وجود فناوری و برقراری ارتباطات به ساده‌ترین شکل ممکن، تا حدی راه را برای گزارش نویسی هموار کرده است. اما با این وجود، همچنان بسیاری از افراد برای ارائه گزارش کار با دغدغه‌هایی روبرو هستند. ناگفته نماند که گزارش نویسی به خصوص ارائه گزارش کار در فضای آنلاین، تا حد بسیار زیادی به رشد و پیشرفت شغلی‌تان کمک می‌کند. در ادامه ما به انواع ارائه گزارش کار در فضای آنلاین اشاره می‌کنیم. سپس اهداف و چگونگی ارائه گزارش کار را برایتان عنوان می‌کنیم. پیشنهاد می‌کنیم برای انتخاب بهترین نوع گزارش کار تا انتهای مطلب ما را همراهی کنید.

انواع ارائه گزارش کار در فضای آنلاین کدامند؟

 • ارائه گزارش در قالب فایل‌های pdf
 • ارائه گزارش با استفاده از اعداد، ارقام، عکس، فیلم و غیره
 • ارائه گزارش از طریق ارسال ویدئوهای اختصاصی رکورد شده
 • ارائه گزارش از طریق سامانه‌هایی مانند google meet
 • ارائه گزارش تلفنی یا از طریق شبکه‌های اجتماعی

ضرورت ارائه گزارش از قبیل گزارش گفتاری، نوشتاری، فیلم، اسلاید و ...

هدف از ارائه گزارش کار چیست؟

ارائه گزارش کار به مشتریان مارکتینگ به هدف ایجاد اطمینان و جلب رضایت آنان اعمال می‌شود. البته توجه داشته باشید که گزارش خدمات مربوطه، بایستی به درستی و با دقت تمام انجام شود. در واقع با ارائه گزارش به مشتریان، حسن نیت خودتان را اثبات کرده و اطمینان خاطر را در مشتریان به وجود می‌آورید.

 

چطور گزارش کار به مشتریان تحویل دهیم؟

در ابتدای محتوا نحوه ارائه گزارش را به صورت تیتروار بیان کردیم. در این قسمت به جزئیات بیشتری درباره انوع گزارش‌های کاری می‌پردازیم.

۱. گزارش‌های تعاملی

شما می‌توانید برای ارائه گزارش‌های تعاملی با کارفرما که همان مشتری است، گفتگو کنید. گفتگوهای تعاملی و دریافت نظرات و پیشنهادات از سوی مشتری سبب می‌شود تا در جهت یک هدف مشترک گام بردارید. همچنین می‌توانید برای درک متقابل از سامانه‌های تصویری نظیر گوگل میت یا اسکایپ استفاده کنید.

با استفاده از این نوع سامانه‌ها قادر خواهید بود که همزمان با توجه به توضیحا‌‌‌ت‌تان، صفحه نمایش کاری‌تان را هم به اشتراک بگذارید تا مشتری به خوبی در جریان تمام جزئیات و ریزه کاری‌های خدماتی قرار بگیرد. همچنین قابلیت به تصویر کشیدن دیتاها یا اطلاعات به صورت زنده از دیگر ویژگی‌های سامانه‌های گوگل میت و اسکایپ است. بدین ترتیب کارفرما متوجه ریزترین اطلاعات موجود می‌شود. طبیعتا در این میان طرفین از نقطه نظرات و توضیحات یکدیگر هم به خوبی بهره مند می‌شوند. از دیگر فواید ارائه گزارش‌های تعاملی، انجام گزارش از تمامی جلسات به صورت کامل است. حتی می‌توانید نسخه‌ای از ویدئو یا جلسه تصویری را ذخیره کرده و برای کارفرما ارسال کنید تا ارشیو شود.

ابزار گزارش در فضای آنلاین

 

۲. گزارش‌های نموداری یا تحلیلی

گزارش‌های تحلیلی از طریق اعداد، ارقام و نمودارهای خاص به مشتریان نشان داده می‌شود. در این نوع گزارش، می‌توان با استفاده از یک سری نرم افزارهای مرتبط که مختص به ساخت نمودارهای گزارشی هستند، گزارش کاری را به مشتریان تحویل دهید. از جمله ابزارهایی که برای تشکیل گزارش تحلیلی می‌توان نام برد، ابزار دیتا استودیو است. این ابزار متعلق به گوگل بوده و از جمله ابزارهای بسیار ساده اما کاربردی محسوب می‌شود. با استفاده از دیتا استودیو می‌توانید به راحتی نمودار دلخواهتان را از روی داده‌ها و اطلاعات ایجاد کنید. نتیجه کار، یک گزارش کاملا منظم و جامع است که به مشتری تحویل داده می‌شود.

 

۳. ارائه گزارش در قالب فایل pdf، فرمت فیلم یا عکس

از دیگر انواع نمونه ارائه گزارش کار در فضای آنلاین، گزارش در قالب فایل و یا فرمت فیلم و عکس است. معمولا برای برخی از کسب و کارها و ارائه خدمات آنلاین در رابطه با آن نیاز به ایجاد گزارش‌های تصویری است. در برخی دیگر از موارد ارائه گزارش به صورت فایل pdf کفایت می‌کند. در واقع ارائه گزارش در قالب فیلم یا عکس بیشتر بستگی به نوع فرایند کاری دارد. برای نمونه اگر بخواهیم سرویس خاصی به مشتری بدهیم یا سرعت لود سایت را بررسی کنیم، نیاز به ارائه گزارش در قالب فایل pdf است. بدین ترتیب تنها کافیست از طریق سایت Gtmetrix ، گزارش مربوطه را در قالب pdf دانلود کنیم. حتی می‌توانیم از روی همان گزارش اسکرین شات بگیریم و در ساده‌ترین شکل به عنوان مستند به مشتری تحویل دهیم.

 

۴. ارائه گزارش از طریق تماس تلفنی و یا شبکه‌های اجتماعی

ارائه گزارش تلفنی و یا از طریق شبکه‌های اجتماعی مانند واتس اپ از جمله رایج‌ترین و مرسوم‌ترین نوع گزارش کار در فضای آنلاین است. اما در قیاس با سایر روش‌های گزارش، از رسمیت کمتری برخوردار است. در نتیجه ما خیلی روی این مدل گزارش تاکید نمی‌کنیم. اگرچه گفتگوی تلفنی با مشتری بسیار کارساز است. حتی در بسیاری از موارد بنا بر شرایط بایستی حتما این گفتگوها انجام شود. اما پیشنهاد می‌شود برای اعتبار خدمات انجام شده، گزارش به شکل رسمی‌تری ارائه داده شود. به دلیل آنکه در ارائه گزارش به صورت تلفنی احتمال بروز شک و شبه و یا سوء تفاهم‌هایی وجود دارد. علاوه بر آن نمی‌توان گزارش تلفنی را مکتوب کرد. از سوی دیگر به دلیل گفتگوهای شفاهی امکان هرگونه سوء برداشت از مکالمه‌ها وجود دارد. در نتیجه گزارش کار از حالت رسمی خارج می‌شود.

همچنین ارائه گزارش از طریق شبکه‌های اجتماعی اگرچه بسیار ساده است، اما چالش‌هایی را نیز با خود به همراه دارد. برای نمونه گزارش‌هایی که در شبکه اجتماعی مانند واتس اپ ارسال می‌شود. در این نوع گزارش پس از مدتی امکان حذف اطلاعات وجود دارد. بنابراین گزارش‌های درج شده در شبکه اجتماعی مانند واتس اپ حذف شدنی بوده و ماندگار نیستند. علاوه بر آن به دلیل حجم زیاد پیام‌ها و گزارش‌های ارسال شده از این طریق، دسته بندی گزارش‌ها به راحتی امکان‌پذیر نیست. در واقع احتمال آنکه چندین ساعت را برای یافتن یک گزارش خاص در واتس اپ صرف کنید، وجود دارد. از همه مهمتر این نوع ارتباط با مشتری مستقیم نبوده و دیرکرد در پاسخ دهی و گفتمان وجود دارد.

 

نحوه ارائه گزارش کار در شرکت میرکاوب

با توجه به توضیحات عنوان شده، شرکت میرکاوب در تلاش است تا هرگونه چالش‌های مرتبط با مشکلات ارائه گزارش کار را به بهترین شکل ممکن برطرف کند. به همین منظور شرکت میرکاوب با تحقیق و بررسی‌های فروان در جهت حفظ رفاه حال مخاطبان، پرتال مشتریان را راه اندازی کرده است. یکی از اهداف اصلی راه اندازی پرتال مشتریان، ارائه گزارش‌های دقیق، منظم و حرفه‌ای بر حسب خدمات انجام شده است. در این بخش انواع ارائه مدل‌های گزارش به صورت پی دی اف، عکس، متن، چک لیست‌های دقیق مرتبط با اجرای فرایندهای کاری و همچنین مستندسازی‌های دائمی آورده شده است. ناگفته نماند که از دیگر مزایای پرتال مشتریان میرکاوب، امکان ارسال گزارش‌های ویدیویی و همچنین پیام‌های متنی است. قابل ذکر است که تمامی مستندات در این بخش بایگانی و در آرشیو خدمات میرکاوب نگهداری می‌شود.

مزایای بهره مندی از پرتال مشتریان در میرکاوب

ارائه گزارش کار در فضای آنلاین به صورت کاملا رسمی از جمله خدمات اصلی شرکت میرکاوب محسوب می‌شود. از آنجایی که رضایت حداکثری مشتریان برای تیم میرکاوب حائز اهمیت است، راه اندازی پرتال مشتریان جزء دستور کاری قرار گرفت. این سرویس بیشتر به منظور دسترسی راحت مشتریان به انجام خدمات ارائه شده است. از جمله مزایای این سرویس می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • امکان بایگانی نمودن تمامی مستندات درج شده در پرتال مشتریان شرکت میرکاوب
  • دسترسی آسان به مجموعه خدمات ارائه داده شده از سوی شرکت میرکاوب به مشتریان
  • امکان درج هرگونه مستندات کاری از قبیل گزارش‌های تصویری، ویدئو یا گزارش‌های متنی همراه با ذکر تاریخ
  • امکان درج چک لیست‌های دقیق اجرایی و پیام‌های متنی
  • امکان پیوست پرسش و پاسخ‌های میان شرکت میرکاوب و مشتریان به فایل‌های اصلی

برطرف ساختن هرگونه شک و شبهات و یا سوالات احتمالی در رابطه با خدمات اصول گزارش نویسی و تاثیر آن بر برآورد عملکرد یک شرکت

کلام پایانی

گزارش کار در فضای آنلاین، مجموعه‌ای از اسناد و اطلاعات تمام خدمات و اموری است که برای مشتریان انجام می‌شود. درج اطلاعات ارائه شده دارای یک ساختار مشخصی است. این ساختار شامل تحلیل‌ها، ارزیابی‌ها، داده‌ها و خدمات می‌شود. شکل و فرم گزارش کار بایستی به نوعی باشد که درک آن برای تمامی مخاطبان به راحتی انجام شود. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این خصوص می‌توانید به بخش پرتال شرکت میرکاوب مراجعه کنید.

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیازات / 5. تعداد نظر:

اولین نفری باشید نظر میدهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

میخواهید بدانید، در مورد ما چه میگویند؟

بیانیه چشم‌انداز شرکت میرکاوب: معتمد ترین شرکت ارائه دهنده خدمات مبتنی بر وب در ایران و خاورمیانه، با کیفیت مثال‌زدنی و تجربه‌ای لذت‌بخش تا سال 1405

ارتباط باما

مازندران، آمل، خیابان امام خمینی، آفتاب58
اپلیکیشن پرتال مشتریان
تمامی حقوق این سایت برای شرکت میرکا روناک کاسپین محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
کتابچه راهنمای استفاده از بهترین تاکتیک ها برای رشد برند آنلاین شما👌

نام و شماره تماس خودتان را وارد کنید