تأثیر سئو بر فروش آنلاین

آیا به پولسازی، مشتری مداری و افزایش فروش فکر می‌کنید؟ تأثیر سئو بر فروش آنلاین و سوددهی را می‌توان به تأثیر بنزین در اتومبیل تشبیه کرد. همانطور که اتومبیل بدون بنزین فاقد حرکت است، وب سایت بدون سئو عملاً کاربردی ندارد.
با ما در ادامه همراه باشید
این مطلب توسط تیم محتوا میرکاوب و به قلم آرزو مظلوم ساکی نوشته شده است.
تاثیر سئو بر فروش

یکی از استراتژی‌های بسیار مهم، تأثیر سئو بر فروش کسب‌وکارهای آنلاین است. همه ما به‌خوبی می‌دانیم که فقط راه‌اندازی یک وب‌سایت، به معنی این نیست که افراد سراغ وب‌سایتتان می‌آیند. باید کار متفاوتی انجام دهید تا بازدیدکنندگان را جذب وب‌سایتتان کنید. بدین ترتیب می‌توانید انتظار فروش آنلاین بیشتری داشته باشید. در اینجا تأثیر سئو بر فروش، راه را برایتان هموار می‌کند. دسته‌بندی محصولات به همراه توضیحات تکمیلی، بارگذاری محتواهای متنی، ویدئوهای آموزشی، تبلیغات گرافیکی و … ترافیک جدیدی را به سمت وب‌سایتتان هدایت می‌کند. در واقع باید یک راهنمای محتوایی سفت‌وسخت داشته باشید.


در ادامه می‌خوانیم:
اهمیت سئو در فروش آنلاین
افزایش فروش آنلاین از طریق سئو
برای افزایش فروش با سئو چه کنیم؟
بازاریابی محتوایی در شرکت میرکاوب

سئو در میرکاوب


اهمیت سئو در فروش آنلاین

اگر آشنایی کافی با مفهوم سئو ندارید، می‌توانید به خدمات مشاوره سئو سایت مراجعه کنید. آیا از عملکرد فرایند سئو و بهینه‌سازی آن آگاهی کافی ندارید؟ پس درک صحیحی از تأثیر سئو بر فروش آنلاین نیز نخواهید داشت.

اجازه دهید تا مفهوم سئو را ساده‌تر بیان کنیم. می‌توان این‌چنین بیان کرد که هیچ مخاطبی جزء اموال هیچ شرکت یا سایتی نیست. شما مالک مخاطبانتان نیستید. چه از نظر ذهنی و چه فیزیکی، آنها در هر زمانی که دلشان بخواهد می‌توانند بلند شوند و بروند. دقیقاً به همین دلیل است که اهمیت سئو بر فروش برجسته می‌شود.

به عبارتی فقط محتوایی که بسیار مفید و مرتبط باشد، می‌تواند مخاطب را متصل به سایت ما نگه دارد. هوش مصنوعی گوگل، طبق یک سری قوانین و ضوابط خاصی تنظیم شده است. به‌طوری‌که گوگل محتواهای ارزشمند را به‌خوبی از محتواهای خام تشخیص می‌دهد. اصطلاحاً به محتواهای ارزشمند، سئو کلاه سفید گفته می‌شود.


افزایش فروش آنلاین از طریق سئو

وب‌سایت شما نه‌تنها یک ویترین، بلکه یک ابزارفروش بسیار قدرتمند است. این در حالی است که حتی اگر فروشگاه شما بسته باشد، وب‌سایت شما به‌راحتی قابل‌دسترس است. در نتیجه بدون باز کردن بوتیک، فروشگاه، شرکت، مغازه، گالری، مؤسسه و … می‌توانید خدمات آنلاین خود را در اختیار عموم افراد قرار دهید. اینجاست که از قدرت تأثیر سئو بر فروش رونمایی می‌شود. به زبان ساده، محتوا تولید کنید تا پیدا شوید.

راه‌اندازی یک کسب‌وکار اینترنتی بدون محتوا، فاقد ارزش و توخالی است. بهترین روش پیداشدن محتوایتان، بهینه‌سازی آن برای موتورهای جستجو است. اگر می‌خواهید افزایش فروش داشته باشید، باید روی بهینه‌سازی موتورهای جستجو (سئو) متمرکز شوید. به‌روشنی مشخص است که سئو برای بقا و زنده نگه‌داشتن کسب‌وکارهای آنلاین ضروری است.

برنامه محتوایی سئو به طور مشخص اهداف کسب‌وکارتان را پیش می‌برد


برای افزایش فروش با سئو چه کنیم؟

افزایش فروش آنلاین از طریق سئو نیازمند یک تلاش مداوم و تدریجی است. بعضی از افراد بر این باورند که سئو یک نتیجه ناگهانی و بزرگ را برایشان به وجود می‌آورد. این یک نگاه اشتباه و ناقص است. اجازه دهید خیالتان را راحت کنیم. نتایج بزرگ به یکباره و ناگهانی ظاهر نمی‌شوند. بلکه نیازمند تغییرات و عملکردهای مثبت تدریجی است. تأثیر سئو بر فروش با به‌روزرسانی مستمر وب‌سایت و درج محتواهای متنی و تصویری باکیفیت به وجود می‌آید. در نتیجه انتظارات ناگهانی و غافلگیرکننده، اشتباه محض است.

می‌توان این‌گونه بیان کرد که هیچ فرمول خاص و ثابت شده‌ای برای رتبه‌بندی گوگل نیست. آنچه از آن به‌عنوان سئو کلاه سفید یاد می‌شود، محتواهای مفید، ارزشمند و باکیفیت است. محتواهایی که اطلاعات ارزشمندی را درباره خدمات و یا محصول به مخاطب انتقال دهد. در مجموع استراتژی‌های سئو و بهبود نتایج گوگل، از طریق یک سری پارامترهای کلیدی به دست می‌آید. در ادامه به برخی از کلیدی‌ترین پارامترهای اصلی برای میزان تأثیر سئو بر فروش اشاره می‌کنیم.

سئو وبسایت خود را به حرفه‌ای ها بسپارید


تأثیر سئو بر فروش با انتخاب کلمات کلیدی مناسب

دررابطه‌با هر موضوعی که قرار است برای آن محتوانویسی کنید، کلمات کلیدی، برگ برنده شماست. کلمات کلیدی صحیح به‌راحتی ترافیک بازدیدکنندگان وب‌سایتتان را بالا می‌برد. نتیجه انتخاب درست کلمات کلیدی، بازدیدکننده‌های میلیونی خواهد بود.
شرکت طرح و پردازش میرکاوب در هر ماه به طور میانگین، فهرستی شناور از پنجاه عبارت کلیدی برتر و مرتبط با هر موضوع را بررسی می‌کند. به‌عنوان‌مثال عبارت کلیدی مانند «بازاریابی محتوا» یا «چطور محتوای سئو کلاه سفید تولید کنیم». بدین ترتیب برای هر عبارت، میزان حضورمان را در گوگل می‌سنجیم. در واقع بررسی می‌کنیم که به نسبت رقبا در چه وضعیت یا جایگاهی قرار گرفته‌ایم. همچنین مشخص می‌کنیم که نسبت به ماه پیش چه جایگاهی داریم. آیا وضعیتمان بهتر شده یا بدتر؟ همین روند برای تمامی وب‌سایت‌های مشتریانمان صدق می‌کند. تیم میرکاوب باتوجه‌به نیاز محتوایی هر یک از وب‌سایت‌ها، نه‌تنها کلمات کلیدی مرتبط را بررسی می‌کند. بلکه روند پیشرفت وب‌سایت‌ها را نیز با ابزارهای گوگل می‌سنجد.


تأثیر سئو بر فروش با تولید محتوای ارزشمند

تولید محتوای ارزشمند از دیگر پارامترهای تأثیر سئو بر فروش آنلاین است. محتوا بایستی بر اساس کلمات کلیدی تهیه شود. تولید محتوا شامل محتوای متنی، محتوای تصویری و محتوای ویدئویی می‌شود. هر یک از این خدمات، بودجه مختص به خود را شامل می‌شود. متأسفانه بسیاری از افراد در این تصور اشتباه هستند که تولید محتوای متنی بسیار ساده است. حتی برخی از افراد در این تصورند که نویسنده معمولی می‌تواند یک سئوکار حرفه‌ای باشد. اما آیا هرکسی که راننده است، می‌تواند مکانیک خوبی هم باشد؟ قطعاً پاسخ به این پرسش خیر است. اگرچه نویسنده‌ها ارتباط بهتری می‌توانند برای یادگیری سئو برقرار کنند. اما این بدین معنا نیست که کاملاً از فوت و فن‌ها یا قوانین سئو مطلع باشند.

محتوای بیشتر - بازاریابی مؤثرتر


تأثیر سئو بر فروش با سئو داخلی

سئو داخلی دربرگیرنده مفاهیم و محتواهای گوناگون است. محتواهای متنی باید خوانا و روان باشند. بدین ترتیب تمام مخاطبان می‌توانند به‌راحتی مفاهیم محتواها را درک کنند. یادتان باشد که برای تولید محتوا، قرار نیست که شما کتاب یا مقاله بنویسید. طیف مخاطبانتان متنوع است؛ بنابراین مفهوم محتواها باید به شکلی باشد که تمامی افراد بتوانند با آن ارتباط برقرار کنند. ساختار محتوا هرچقدر روان‌تر باشد، به همان میزان مخاطبان راحت‌تر آن را در صفحه جستجوی گوگل پیدا می‌کنند. اگر دارنده کسب‌وکار آنلاین مانند فروشگاه اینترنتی هستید، حتماً برای هرکدام از محصولات توضیحات تکمیلی درج کنید. خریداران محصولات باید ذهنیتی از محصولات شما داشته باشند تا ثبت سفارش کنند.


تأثیر سئو بر فروش با افزایش سرعت بارگذاری صفحات سایت

هرچقدر سرعت بارگذاری صفحات کند باشد، به همان نسبت با ریزش مخاطبان روبرو می‌شوید. یادتان باشد که در عصر پرشتابی قرار داریم. بازدیدکنندگان صبر چندانی برای لود شدن وب‌سایت شما ندارند. آیا وب‌سایت شما به‌سختی نمایش داده می‌شود؟ یا پیمایش سختی برای نمایش محصولات دارد؟ پس باید بگوییم متأسفانه شانس چندان زیادی برای نگه‌داشتن کاربران خود ندارید. آنچه که برای تأثیر سئو بر فروش تأکید فراوانی می‌شود، بهبود زمان بارگذاری صفحات، حذف لینک‌های نامعتبر و همچنین بهینه‌سازی منوها است.


تأثیر سئو بر فروش با سئو محلی

سئو محلی سبب می‌شود تا به قول خودمانی‌تر پای مخاطبان را به سمت محل کسب شما بکشاند. شما می‌توانید با سئو محلی در جستجوهای مرتبط با شهر خود دیده شوید. استفاده از کلمات کلیدی محلی، جذب ترافیک بالا را برایتان امکان‌پذیر می‌کند. قطعاً افراد در شهر و محله خود به دنبال دریافت خدمات مناسب هستند؛ بنابراین از این فرصت تاحدامکان استفاده کنید تا شاهد تأثیر سئو بر فروش خود باشید.

برای به‌کارگیری تکنیک‌های جدید همین حالا از تیم میرکاوب، مشاوره رایگان دریافت کنید


تأثیر سئو بر فروش از طریق تعامل با مشتریان

ایجاد تعامل با مشتریان از طریق اضافه‌کردن صفحه پرسش‌های متداول. یا درج امکان کامنت در پایان هر محتوا، سبب ایجاد اعتماد بیشتر در مخاطبان می‌شود. همچنین راه‌های ارتباطی مانند برقراری تماس با بخش پشتیبانی، پرسش‌وپاسخ در زیرمجموعه تعامل با مشتریان محسوب می‌شود. بدین ترتیب در ذهنیت کاربران هرگونه تردیدی را برای استفاده از خدمات از بین خواهید برد. علاوه‌برآن این روند سبب می‌شود تا کاربران بیشتر در صفحه شما زمان صرف کنند که در نهایت منجر به خرید می‌شود.

بازاریابی محتوایی در شرکت میرکاوب

تأثیر سئو بر فروش در شرایط و اوضاع اقتصادی و اجتماعی ایران بسیار پررنگ است. اغلب شرکت‌های مارکتینگ و صاحبان مشاغل بر این باورند که رسیدن به خط اول گوگل یعنی دیده‌شدن. البته شکی در دیده‌شدن نیست. اما بودن در خط اول یا در صفحه نخست جستجوی گوگل هم تضمینی برای افزایش فروش انفجاری نخواهد بود. در نتیجه قبل از هر چیز پیشنهاد می‌شود که این باور اشتباه را از ذهن خود خط بزنید.
پارامترهای کلیدی بسیاری برای آنکه بتوانیم فروش موفقیت‌آمیزی داشته باشیم، وجود دارد. در این محتوا درباره یک سری از اصلی‌تر‌‌ین پارامترهای کلیدی درباره تأثیر سئو بر فروش توضیح داده شد. اغلب کسب‌وکارها هنوز نگاه بازاریابی سنتی به ماجرا دارند. در واقع اغلب فروشگاه‌های نوظهور، به ارائه اطلاعات مرتبط و ارزشمند به مشتریان فعلی و احتمالی توجهی ندارند. این‌گونه شرکت‌ها صرفاً روی بخش فروش و تحمیل محصول به مشتری متمرکزند. درصورتی‌که اگر وب‌سایت، فاقد محتواهای مفید و مرتبط با خدمات باشد هیچ‌گونه لطفی برای مخاطب ندارد. در نتیجه به‌ندرت یک بازدیدکننده به خریدار احتمالی تبدیل می‌شود. چه برسد به آنکه مشتری همیشگی شود. مجموعه میرکاوب به شما پیشنهاد می‌کند که تاکتیک‌های سنتی بازاریابی خود را کنار بگذارید. الگوهای بازاریابی محتوایی داشته باشید. در نهایت روش‌های ایده‌آل را به کار ببندید. در نهایت سئو وب‌سایت خود را دست متخصصان بسپارید.

لبخند مشتریان میرکاوب


صحبت پایانی

تأثیر سئو بر فروش در واقع همان تأثیر بازاریابی محتوایی است. نسل انفجار فناوری اینترنت، به دنبال محتواهای کاربردی و اساسی برای استفاده از خدمات است. ۸۰ درصد این نسل هر روز آنلاین‌اند. در نتیجه راه‌اندازی کسب‌وکارهای آنلاین و برخورداری از تأثیر سئو بر فروش، موانع پیش روی شما را برطرف می‌کند. چشم‌انداز رسانه‌ای شرکت طرح و پردازش میرکاوب بر روش‌های نوین بازاریابی مؤثر و نوین متمرکز است. روش‌های گران‌تر اما مؤثرتر و در نهایت زمان‌بر. چرا که هر عامل ارزشمندی نیاز به صرف زمان و هزینه دارد. مجموعه میرکاوب نتایج موفقیت‌آمیزی برای پیشرفت و افزایش هر چه بهتر فروشتان به شما پیشنهاد می‌دهد. برای دریافت راهنمایی‌ها و ایده‌های پول‌ساز همین حالا با تیم میرکاوب تماس حاصل فرمایید.

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیازات / 5. تعداد نظر:

اولین نفری باشید نظر میدهید

2 فکر در مورد «تأثیر سئو بر فروش آنلاین»
  مهدی بختیاری ۱۰ دی ۱۴۰۱

  عالی بود.👏👏👏👏

  پاسخ
  morteza seifi ۱۰ دی ۱۴۰۱

  بسیار مفید و کاربردی بود. سپاس

  پاسخ
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

میخواهید بدانید، در مورد ما چه میگویند؟

بیانیه چشم‌انداز شرکت میرکاوب: معتمد ترین شرکت ارائه دهنده خدمات مبتنی بر وب در ایران و خاورمیانه، با کیفیت مثال‌زدنی و تجربه‌ای لذت‌بخش تا سال 1405

ارتباط باما

مازندران، آمل، خیابان امام خمینی، آفتاب58
اپلیکیشن پرتال مشتریان
تمامی حقوق این سایت برای شرکت میرکا روناک کاسپین محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
کتابچه راهنمای استفاده از بهترین تاکتیک ها برای رشد برند آنلاین شما👌

نام و شماره تماس خودتان را وارد کنید