طراحی وب اپلیکیشن حرفه‌ای

طراحی وب اپلیکیشن حرفه‌ای همان بوم نقاشی خواسته‌ها و انتظارات مشتریان‌تان است. بدون شک میزان کیفیت در یک طراحی وب اپلکیشن در جذب مشتریان احتمالی بی‌تأثیر نیست. طراحی وب اپلیکیشن یک بوم نقاشی در دنیای شلوغ و انتخاب‌های بی‌شمار است.
با ما در ادامه همراه باشید
این مطلب توسط تیم محتوا میرکاوب و به قلم آرزو مظلوم ساکی نوشته شده است.

طراحی وب اپلیکیشن حرفه‌ای در بازاریابی اینترنتی نقش فعالی دارد. به جرات می‌توان گفت که طراحی وب اپلیکیشن یکی از پرطرفدارترین‌ها میان بازاریابان است. با توسعه فناوری، ما شاهد رابط‌های کاربری متنوعی هستیم. در حال حاضر انواع رابط‌های کاربری از گوشی‌های همراه گرفته تا تبلت و کامپیوترهای شخصی در دسترس اغلب افراد قرار دارد. در نتیجه بسیاری از صاحبان مشاغل به فکر راه اندازی کسب و کار اینترنتی با طراحی وب اپلیکیشن هستند.

طراحی وب سایت، طراحی اپلیکیشن و طراحی وب اپلیکیشن هر کدام مشخصه‌های مختص به خود را دارا هستند. اگرچه می‌توانید به همان وب سایت کاریتان اکتفا کنید. اما طراحی وب اپلیکیشن این اجازه را به شما می‌دهد تا با سلیقه‌های متفاوت تعامل داشته باشید. علاوه بر آن با طراحی وب اپلیکیشن برای کسب و کارتان می‌توانید اعتبار بیشتری برای خدمات خود به دست آورید.


راهنمای جامع وب اپلیکیشن یا برنامه تحت وب در مجموعه تخصصی میرکاوب

در ادامه می‌خوانیم:

طراحی وب سایت یا طراحی اپلیکیشن؟

تفاوت اپلیکیشن و وب اپلیکیشن چیست؟

تفاوت وب اپلیکیشن و وب سایت چیست؟

کاربرد اصلی طراحی وب اپلیکیشن چیست؟

راهنمای جامع وب اپلیکیشن یا برنامه تحت وب در مجموعه تخصصی میرکاوب


طراحی وب اپلیکیشن – آینده وب مدرن

طراحی وب سایت یا طراحی اپلیکیشن؟

در یک تعریف کلی می‌توان گفت که طراحی وب سایت اولویت دارد. اما این بدین معنا نیست که فقط یکی از این ابزارها کافیست. در واقع توصیه می‌شود که شروع کار با طراحی وب سایت باشد. شما باید در ابتدا یک سایت برای کسب و کار خود راه اندازی کنید. پس از مشخص کردن اهداف و ارائه خدمات می‌توانید به سراغ طراحی اپلیکیشن بروید. از سوی دیگر با داشتن وب سایت، می‌توانید با به صرفه‌ترین قیمت، صاحب یک اپلیکیشن کاربردی شوید. در صورتی که سفارش طراحی اپلیکیشن به تنهایی هزینه‌های بالای کدنویسی را شامل می‌شود. بسیاری از افراد برای خرید محصول یا خدمات مورد نظر، در موتور جستجوی گوگل سرچ می‌کنند. در نتیجه طراحی وب سایت از اهمیت بالایی برخوردار است. چه بسا با سئو سایت می‌توانید مخاطب را به سمت وب سایت خود هدایت کنید. اما اگر فقط قصد طراحی اپلیکیشن را داشته باشید، بسیاری از مخاطبان بی‌اطلاع خواهند ماند. مگر آنکه تبلیغات بسیار گسترده‌ای انجام دهید.

به همین دلیل داشتن وب سایت برای معرفی اپلیکیشن بسیار حائز اهمیت است. بدین ترتیب با صرف یک سرمایه معین می‌توانید طراحی وب سایت و طراحی اپلیکیشن را به طور همزمان داشته باشید.

طراحی وب اپلیکیشن PWA چیست؟

افزایش متقاضیان تلفن همراه سبب شده تا ابزارهای متنوعی برای رشد کسب و کارهای اینترنتی معرفی شوند. طراحی وب اپلیکیشن حرفه‌ای یکی از مناسب‌ترین ابزارها در تجارت الکترونیک است. وب اپلیکیشن همانطور که از نامش پیداست از طریق مرورگرهای وب در دسترس کاربران هستند. در واقع شکل ظاهری وب اپلیکیشن‌ها کاملا مانند سایت‌ها هستند. وب اپلیکیشن‌ها مزایا و معایب خاص خود را شامل می‌شوند. با این تفاوت که وب اپلیکیشن‌ها محتواهای زیادی ندارند. مشتریان می‌توانند در هر مکان و زمان تنها با استفاده از اینترنت، به خدمات وب اپلیکیشن‌ها دسترسی داشته باشند.

تفاوت اپلیکیشن و وب اپلیکیشن چیست؟

به بیان ساده اپلیکیشن‌ها فقط برای یک پلتفرم خاص طراحی می‌شوند. این پلتفرم همان تلفن‌های همراه هوشمند است. در واقع تنها با نصب اپلیکیشن‌ها در گوشی موبایل می‌توانید از فواید آن بهره‌مند شوید.

اما برای طراحی وب اپلکیشن نیازی به نصب آن نیست. چرا که به راحتی از طریق مرورگرها قابل دسترس هستند. طراحی اپلیکیشن یا طراحی وب اپلیکیشن، هر کدام دارای ویژگی‌های مختص به خود هستند. اگر دارای بودجه کافی هستید، می‌توانید از هر دو ابزارها برای توسعه کسب و کارتان برخوردار شوید. با سفارش هر دو ابزار قطعا بیشترین نتیجه را برای تجارت خود دریافت خواهید کرد. برای درک بهتر در ادامه به ویژگی‌های هر یک از ابزارها اشاره می‌کنیم.

ویژگی‌های طراحی اپلیکیشن

  • دارای تجربه کاربری بالا
  • قابلیت دسترسی آفلاین به اپلیکیشن
  • امکان استفاده از قابلیت‌های گوشی همراه
  • ایجاد اعتبار بیشتر برای برندینگ شدن

ویژگی‌های طراحی وب اپلیکیشن

  • عدم نیاز به بروزرسانی
  • صرف هزینه بهینه‌تر
  • سازگاری با تمام پلتفرم‌ها
  • عدم نیاز به نصب یا اشغال حافظه دستگاه

سرمایه‌گذاری ایده‌آل برای توسعه طراحی وب اپلیکیشن

تفاوت وب اپلیکیشن و وب سایت چیست؟

تفاوت وب اپلیکیشن و وب سایت چیست؟

همانطور که می‌دانید وب سایت دارای صفحات مختلف و متصل است. صفحاتی که در فضای اینترنت قرار گرفته‌اند. صفحات وب سایت تماما بر روی یک سرور فعال هستند. می‌توان هدف اصلی وب سایت را معرفی شرکت یا یک مجموعه عنوان کرد. به همین جهت محتوا در طراحی سایت نقش بسزایی دارد.

اما طراحی وب اپلیکیشن یک نرم افزار مبتنی بر وب است. وب اپلیکیشن محتوای خاصی را در بر نمی‌گیرد. اما هدف خاصی را دنبال می‌کند. از جمله معمول‌ترین وب اپلیکیشن‌هایی که اغلب کاربران از آن استفاده می‌کنند، می‌توان از سرویس ایمیل گوگل نام برد. ناگفته نماند که برای طراحی وب اپلیکیشن هر کاربر دارای نام کاربری و پسورد مختص به خود است. در واقع با یوزر و پسورد می‌توان به نرم افزار تحت وب دسترسی داشت.

کاربرد اصلی طراحی وب اپلیکیشن چیست؟

تمرکز روی بخش‌های با اهمیت کسب و کار از نقاط قوت طراحی وب اپلیکیشن اختصاصی است. در واقع کاربرد اصلی طراحی وب اپلیکیشن حرفه‌ای بر توسعه کسب و کارتان خلاصه می‌شود. همچنین سبب می‌شود تا نسبت به رقبایتان جایگاه تجاری بهتری داشته باشید. به همین جهت اغلب بازاریابان در کنار سایر تبلیغات بازاریابی به سراغ طراحی وب اپلیکیشن می‌روند. چرا که از این طریق می‌توانند بهتر پاسخگوی خواسته‌های مشتریان‌شان باشند.

تیم میرکاوب با توجه به نوع نیاز کاری شما، ایده‌های تخصصی و ویژه‌ای را برایتان در نظر می‌گیرد. هر یک از کسب و کارها مستلزم طراحی به خصوصی هستند. در نتیجه تحقیق و بررسی نوع کسب و کارتان با توجه به میزان انتظارات‌تان در ارجحیت تیم حرفه‌ای میرکاوب قرار می‌گیرد.

چرا طراحی وب اپلیکیشن؟

سیستم عامل برای طراحی اپلیکیشن حرف اول و اخر را می‌زند. طراحی اپلیکیشن برای سیستم اندروید یا سیستم IOS از اهمیت بالایی برخوردار است. از آنجایی که هر دو سیستم کاربران بسیار زیادی را شامل می‌شوند. صاحبان مشاغل دو اپلکیشن طراحی می‌کنند تا از این طریق مخاطبان خود را حفظ کنند. اما اگر بخواهید دو اپلیکیشن برای دو سیستم جداگانه طراحی کنید، هزینه بالایی را باید صرف کنید. در واقع هزینه‌هایتان دو برابر خواهد شد. از سوی دیگر نصب اپلیکیشن، بخش بسیاری از حافظه گوشی را اشغال می‌کند. در نتیجه پس از مدتی کاربران به دلیل نداشتن حافظه، مجبور به حذف برنامه می‌شوند.

تمامی این معایب دست به دست هم داده تا کسب و کارها طراحی وب اپلیکیشن را جایگزین طراحی اپلیکیشن کنند.

برای درک بهتر می‌توان گفت وب اپلیکیشن ابزاری میان وب سایت و اپلیکیشن است. اگرچه ویژگی‌های وب اپلیکیشن با دو ابزار دیگر کاملا متفاوت است. در ادامه به فواید طراحی وب اپلیکیشن حرفه‌ای اشاره می‌کنیم.

به دنبال طراحی یک وب اپلیکیشن حرفه ای هستید؟

مزایای طراحی وب اپلیکیشن چیست؟

برخورداری از طراحی وب اپلیکیشن حرفه‌ای مزیت‌های بسیاری را با خود به همراه دارد. در واقع به دلیل همین مزیت‌ها بسیاری از کسب و کارها به طراحی وب اپلیکیشن روی آورده‌اند.

۱. عدم محدودیت به سیستم عامل

یکی از ویژگی‌های اصلی طراحی وب اپلیکیشن عدم محدودیت به سیستم عامل است. تا قبل از این کسب و کارها نرم افزارهای خود را برای هر دو نسخه سیستم اندروید و سیستم IOS طراحی می‌کردند. اما ورود وب اپلیکیشن‌ها سبب شد تا محدودیت سیستم عامل از بین برود. بدین ترتیب وب اپلیکیشن‌ها به راحتی روی مرورگرها در دسترس هستند.

۲. عدم نیاز به نصب یا اشغال کردن حافظه

هر اپلیکیشنی که روی گوشی موبایل نصب می‌شود، بخش عمده از حافظه را مشغول می‌کند. اغلب افراد تمایل بیشتری به نصب شبکه‌های اجتماعی روی تلفن همراه خود دارند. در نتیجه برنامه‌های غیر قابل استفاده برای خالی شدن حافظه، حذف می‌شوند. اما وب اپلیکیشن‌ها نیازی به نصب ندارند. در نتیجه فضایی را هم اشغال نمی‌کنند.

۳. عدم نیاز به بروزرسانی‌های مکرر

نصب اپلیکیشن‌ها پس از مدتی نیاز به بروزرسانی دارند. اما وب اپلیکیشن‌ها نیازی به بروزرسانی ندارند. طراحی وب اپلیکیشن از طریق یک سرور اجرا می‌شود. با هر بار ورود به وب اپلیکیشن به طور اتومات آخرین نسخه در اختیارتان قرار می‌گیرد.

۴. ریسپانسیو بودن

واکنش‌گرا یا ریسپانسیو بودن وب اپلیکیشن‌ها از دیگر ویژگی‌های ممتاز آن است. به طوری که شما می‌توانید به راحتی وب اپلیکیشن را روی هر پلتفرمی اجرا کنید. امکان نمایش وب اپلیکیشن روی تمامی نمایشگرهای مختلف همراه با عملکرد باکیفیت را نمی‌توان نادیده گرفت. در نتیجه تمام کاربران با هر پلتفرمی می‌توانند از امکانات وب اپلیکیشن‌ها بهره ببرند.

۵. دارای هزینه به صرفه‌تر در مقایسه با اپلیکیشن

صرف هزینه کمتر برای طرای وب اپلیکیشن حرفه‌ای در مقایسه با طراحی اپلیکیشن موبایل نیز قابل توجه است.

به مراتب طراحی اپلیکیشن برای دو نسخه اندروید و IOS هزینه بیشتری را شامل می‌شود. چرا که برای هر یک از نسخه‌ها نیاز به یک تیم برنامه نویسی است. اما برای طراحی وب اپلیکیشن تنها نیازمند یک تیم طراحی سایت حرفه‌ای هستید. ناگفته نماند که تیم حرفه‌ای طراحی سایت بایستی به زبان های Html و CSS مسلط باشند.


طراحی وب اپلیکیشن حرفه‌ای به عنوان یک فناوری رقابتی فقط در مجموعه تخصصی میرکاوب

طراحی وب اپلیکیشن حرفه‌ای

جمع‌بندی

با توجه به توضیحات داده شده تا حدی با ویژگی‌های طراحی وب اپلیکیشن حرفه‌ای آشنا شدید. وب اپلیکیشن‌ها به دو صورت آنلاین و آفلاین مورد استفاده قرار می‌گیرند. برخی از وب اپلیکیشن‌ها فقط بر روی یک مرورگرخاص اجرا می‌شوند. اما اغلب وب اپلیکیشن‌ها بر روی هر مرورگری بدون هیچ اختلالی فعال هستند.

مجموعه تخصصی میرکاوب با برخورداری از دانش روز فناوری بهترین خدمات را به متقاضیان ارائه می‌دهد. برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید همین حالا با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید.

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیازات / 5. تعداد نظر:

اولین نفری باشید نظر میدهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

میخواهید بدانید، در مورد ما چه میگویند؟

بیانیه چشم‌انداز شرکت میرکاوب: معتمد ترین شرکت ارائه دهنده خدمات مبتنی بر وب در ایران و خاورمیانه، با کیفیت مثال‌زدنی و تجربه‌ای لذت‌بخش تا سال 1405

ارتباط باما

مازندران، آمل، خیابان امام خمینی، آفتاب58
نمایندگی کشور مالزی: 18-17, SETAPAK GREEN CONDOMINIU 53000 Kuala Lumpur, Malaysia
اپلیکیشن پرتال مشتریان
تمامی حقوق این سایت برای شرکت میرکا روناک کاسپین محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
کتابچه راهنمای استفاده از بهترین تاکتیک ها برای رشد برند آنلاین شما👌

نام و شماره تماس خودتان را وارد کنید