چرا باید سایتم را سئو کنم؟ با 7 علت منطقی!

این پرسش که چرا باید سایتم را سئو سایت کنم؟ دقیقاً مانند آن است که بپرسیم چرا باک بنزین ماشینم را پر کنم؟ همانطور که برای یک کسب و کار سنتی نیاز به تبلیغات چاپی و بیلبوردی است. سئو سایت نیز مانند یک بیلبورد تبلیغاتی عمل می‌کند.
با ما در ادامه همراه باشید
این مطلب توسط تیم محتوا میرکاوب و به قلم آرزو مظلوم ساکی نوشته شده است.
چرا باید سایتمان را سئو کنیم؟

شاید عبارت سئو سایت را بارها شنیده باشید. به خصوص کسانی که قصد راه‌اندازی کسب‌وکار اینترنتی خود را دارند، به دفعات با این پرسش روبرو می‌شوند. چرا سایت را سئو کنیم؟ فایده سئو شدن سایت چیست؟ پاسخ به این پرسش بسیار ساده است. در واقع اگر به دنبال رشد انفجاری در کسب‌وکار خود هستید، حتما سایت شما نیاز به سئو شدن خواهد داشت. اجازه دهید موضوع را کمی برایتان شفاف سازی کنیم.
معرفی کسب‌وکار شما در فضای وب، مستلزم آن است که مخاطبان آن را بشناسند. برای شناسایی محصولات و خدمات شما در بستر اینترنت، باید به یک برند تبدیل شوید. برند شدن در فضای دیجیتال این امکان را به شما می‌دهد تا مخاطبان با دیدن لوگو و محتویات وب‌سایتتان، خدمات شما را به‌راحتی در میان سایر خدمات مشابه تشخیص دهند. بدین ترتیب برای دیده‌شدن، نیاز به کسب رتبه از سوی گوگل و نشان داده شدن در صفحه نخست نتایج گوگل را دارید. در نتیجه این امکان فقط از طریق سئو شدن سایت اتفاق می‌افتد.


در ادامه می‌خوانیم:
چرا سایت را سئو کنیم؟
سئو سایت را به دست چه کسی بسپاریم

چرا بدون بررسی وبسایت، اعلام قیمت اشتباه است؟


چرا سایت را سئو کنیم؟

نقش پررنگ سئو سایت در رشد کسب‌وکار اینترنتی تا حدی است که شما دیگر نیازی به نمایش تبلیغات پرسروصدا نخواهید داشت. به عبارتی سطح نفوذپذیری یک وب‌سایت در ذهن مخاطبان با سئو سایت اندازه‌گیری می‌شود. سئو دقیقاً مانند ریشه‌های درهم‌تنیده شده و مستحکم یک گیاه عمل می‌کند. همان‌طور که حیات یک گیاه بر ریشه‌های آن متکی است. سئو سایت، نبض پویایی یک کسب‌وکار اینترنتی را می‌سنجد. می‌توان این‌چنین بیان کرد که با سئو کردن سایت تا حد بسیار زیادی می‌توانید در بازار کسب‌وکار اینترنتی بدرخشید و بازار را به چنگ آورید. در غیر این صورت هیچ جایگاهی در فضای رقابتی بازارهای آنلاین پیدا نخواهید کرد.

در ادامه به توضیح مختصری درباره دلایل اصلی سئو سایت می‌پردازیم.


۱. برتری سایت در قیاس با سایر رقبا

در هر فضایی که کسب‌وکار خود را راه‌اندازی می‌کنید، همیشه رقبایی در کنارتان هستند. ما از سئو برای ساختار استاندارد سایت استفاده می‌کنیم تا بتوانیم خلاء‌های موجود را پر کنیم. بدین ترتیب می‌توانیم در میان سایر رقبا پیدا شویم. البته حضور رقبا در رشد کسب‌وکار اینترنتی ما چندان بی‌تأثیر نیست. در واقع این رقبا هستند که باعث می‌شوند ایده‌های بهتری برای بهتر دیده‌شدن خلق کنید. یا آنکه قدمی در مسیر بهبود شرایط کسب‌وکارتان بردارید. در نتیجه سئو سایت مانند یک سکوی پرتاب، شما را در مسیر بهتری قرار می‌دهد.

سئو وبسایت خود را به حرفه‌ای ها بسپارید

۲. برندسازی با سئو سایت

یکی از دلایل اصلی سئو سایت، برندسازی است. البته باید به این نکته توجه داشته باشیم که حتی بهترین ایده‌ها و برندها سریع پذیرفته نمی‌شوند. به همین جهت ما برای بهتر مطرح‌شدن کالا و خدمات، از سئو وب‌سایت استفاده می‌کنیم. با برندسازی، افراد بسیاری به خدمات ما اعتماد خواهند کرد و تعداد بازدیدکنندگان وب‌سایتمان افزایش پیدا می‌کند. ازآنجایی‌که برای ساختار وب‌سایت و محتویات آن از سئو بهره گرفته‌ایم، به‌راحتی در نتایج گوگل دیده می‌شویم. همین موضوع سبب مطرح‌شدن تدریجی برند ما در فضای وب می‌شود.

۳. دیده‌شدن در رتبه‌های اول گوگل

اگرچه یکی از اصلی‌ترین مزیت‌های سئو سایت، کسب رتبه و یا دیده‌شدن در صفحه نخست نتایج گوگل است. اما این بدین معنا نیست که با به‌دست‌آوردن جایگاه بالا در نتایج گوگل، صددرصد کسب‌وکارتان با موفقیت‌های چشمگیری روبروست. چه‌بسا شاهد آن هستیم که جایگاه بسیاری از کسب‌وکارها در تیتر اول و دوم صفحه نخست گوگل دیده شده؛ اما در عمل چندان بازدهی بالایی نداشتند. البته در اینجا درصدی از نقش پررنگ سئو و اهمیت آن کم نمی‌شود. اما هیچ‌چیز به یکباره و صددرصد به بار نمی‌نشیند. سئو سایت نیاز به استمرار و تداوم داشته و به یکباره نتیجه نمی‌دهد. علاوه‌برآن سئو تنها یکی از پارامترهای مؤثر در موفقیت کسب‌وکار اینترنتی است.

سئو سایت و ایجاد نتایج ملموس

۴. جذب مشتریان احتمالی

هر کسب‌وکاری، مشتریان و متقاضیان خاص خود را شامل می‌شود. اما برای آنکه با مشتریان زیادی بتوانید ارتباط داشته باشید و به قولی جذب مشتری کنید، باید سئو سایت خود را تقویت کنید. زمانی که نگاهتان روی سئو سایت لیزری شود، بدون شک با افزایش تعداد بازدیدکنندگان روبرو خواهید شد. بدین ترتیب می‌توانید مشتریان هدف کسب‌وکارتان را جذب کنید.


۵. امکان افزایش عرضه و تقاضا

افزایش فروش از دیگر مزایای تقویت سئو سایت است. این افزایش فروش بیشتر از طریق دیده‌شدن در صفحات نتایج جستجوی گوگل به وجود می‌آید. به‌مراتب هرکسی که به دنیای تجارت آنلاین وارد می‌شود، انتظار سوددهی و بالارفتن عرضه و تقاضای خدماتش را دارد. اما توجه داشته باشید که سئو سایت، جادو نمی‌کند. سئو سایت تنها به بهترشدن روند کسب‌وکار شما کمک می‌کند. چرا که بسیاری از کسب‌وکارها در تیتر اول و دوم نتایج گوگل هستند؛ اما همچنان تغییری در عرضه و تقاضای خدمات آنان ایجاد نشده است. در مجموع سئو کردن سایت هر چه که باشد در پختگی سایت مؤثر بوده و یک سایت پخته با استانداردهای گوگل، بهتر از یک سایت خام به بار می‌نشیند.

نسل جدید انفجار تبلیغات فقط از طریق سئو سایت


۶. صرفه‌جویی در هزینه‌های تبلیغات

شیوه‌های بازاریابی، تغییرات بسیاری کرده است. به عبارتی درگذشته تبلیغات، تنها از طریق رسانه‌های چاپی به دست مشتریان می‌رسید. اما حالا تنها با یک کلیک می‌توان به حجم عمده‌ای از تبلیغات متنوع دسترسی داشت. چه‌بسا حتی شیوه بیان تبلیغات دیگر به‌صراحت بیان گذشته نیست. این بدین معناست که تنها کافیست یک وب‌سایت از استانداردهای سئو برخوردار باشد. بدین ترتیب بدون شک محتویات آن مانند یک پکیج تبلیغاتی جلوی چشم مخاطبان خواهد بود. تولید محتواهای سئو، محتواهای رپورتاژ و توضیحات تکمیلی درباره هر یک از محصولات و خدمات به‌تنهایی جزء تبلیغات آنلاین پربیننده محسوب می‌شوند.

۷. افزایش نرخ ترافیک سایت

از دیگر دلایل سئو سایت، افزایش نرخ ترافیک سایت و افزایش تعداد بازدیدکنندگان است. در واقع یکی از اهداف اصلی سئو سایت، بالابردن تعداد بازدیدکنندگان است که به وب‌سایت شما ورود پیدا می‌کنند. شما می‌توانید با استفاده از یک سری نرم‌افزاری‌های مرتبط، تعداد بازدیدکنندگان و حتی تعداد صفحاتی را که از سوی بازدیدکننده‌ها دیده می‌شود را بررسی کنید.

لبخند مشتریان میرکاوب


سئو سایت را به دست چه کسی بسپاریم؟

برخی بر این باورند که چون دستی در دنیای فناوری اطلاعات و ارتباطات دارند، می‌توانند سئو سایت را به‌تنهایی بر عهده داشته باشند. درصورتی‌که شما هرچقدر که نابغه کامپیوتر باشید، تا زمانی که شناختی از استانداردهای سئو نداشته باشید نمی‌توانید آن را در وب‌سایت خود عملی کنید. یکی از بخش‌های حائز اهمیت سئو سایت مرتبط با تولید محتواهای سئو است. مجدد آن دسته از افرادی که دستی در نوشتن دارند، بر این تصور اشتباه‌اند که می‌توانند خودشان محتوانویسی کنند. درحالی‌که صرفاً کسی که رانندگی می‌کند، حتماً نمی‌تواند مکانیک خوبی باشد.

سئو سایت، قطب‌نمای اعتبار کسب‌وکار شماست

کلام پایانی

باتوجه‌به دلایل گفته شده برای حرکت کسب‌وکارها به سمت بازاریابی مطلوب، سئو سایت ضروری است. در واقع سئو سایت، به‌عنوان یکی از بهترین شیوه‌های به‌کاررفته از سوی باهوش‌ترین بازاریاب‌ها شناخته شده است. بدون شک یک وب‌سایت انفجاری با رشد ناگهانی، مستلزم سئو است. اما سئو پایان کار نیست چرا که بایستی به طور مستمر و طولانی‌مدت انجام شود تا نتیجه قابل قبولی را بر جای بگذارد.

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیازات / 5. تعداد نظر:

اولین نفری باشید نظر میدهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

میخواهید بدانید، در مورد ما چه میگویند؟

بیانیه چشم‌انداز شرکت میرکاوب: معتمد ترین شرکت ارائه دهنده خدمات مبتنی بر وب در ایران و خاورمیانه، با کیفیت مثال‌زدنی و تجربه‌ای لذت‌بخش تا سال 1405

ارتباط باما

مازندران، آمل، خیابان امام خمینی، آفتاب58
نمایندگی کشور مالزی: 18-17, SETAPAK GREEN CONDOMINIU 53000 Kuala Lumpur, Malaysia
اپلیکیشن پرتال مشتریان
تمامی حقوق این سایت برای شرکت میرکا روناک کاسپین محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
کتابچه راهنمای استفاده از بهترین تاکتیک ها برای رشد برند آنلاین شما👌

نام و شماره تماس خودتان را وارد کنید