برای طراحی سایت بازرگانی به چه نکاتی توجه کنیم؟

نکات قابل توجه برای طراحی سایت بازرگانی چیست؟ امروزه ضرورت طراحی سایت بازرگانی برای تمامی کسب و کارها شناخته شده است. شرکت‌های بازرگانی واردات، صادرات، ترانزیت و خدماتی بدون استفاده از فناوری‌های نوین عملا از کار افتاده هستند. در یک تعریف خودمانی شما می‌توانید از سایت بازرگانی به عنوان
با ما در ادامه همراه باشید
این مطلب توسط تیم محتوا میرکاوب و به قلم آرزو مظلوم ساکی نوشته شده است.
نکات مهم در طراحی سایت بازرگانی

نکات قابل توجه برای طراحی سایت بازرگانی چیست؟

امروزه ضرورت طراحی سایت بازرگانی برای تمامی کسب و کارها شناخته شده است. شرکت‌های بازرگانی واردات، صادرات، ترانزیت و خدماتی بدون استفاده از فناوری‌های نوین عملا از کار افتاده هستند. در یک تعریف خودمانی شما می‌توانید از سایت بازرگانی به عنوان میز کارتان استفاده کنید. عرضه و نمایش کالاها و خدمات در این فضای رقابتی، قدم اول برای جذب مشتری و فروش بیشتر است. حتی اگر به نمایندگی از یک کمپانی معتبر در داخل کشور فعالیت می‌کنید، می‌توانید از طراحی سایت بازرگانی به عنوان یک پله ترقی کمک بگیرید.

در این مطلب قصد داریم به تعریف مختصری درباره طراحی سایت بازرگانی قوی و حرفه‌ای بپردازیم. علاوه بر آن به انواع شرکت‌های بزرگانی و نکات قابل توجه برای طراحی سایت خواهیم پرداخت. اگر شما هم یکی از علاقمندان این حوزه هستید، پس به جمع ما بپیوندید.

ارائه کارآمدترین، بهینه‌ترین و دسترس‌پذیرترین خدمات زیر چتر سایت بازرگان

در ادامه می‌خوانیم؛

انواع شرکت‌های بازرگانی کدامند؟

تفاوت طراحی سایت بازرگانی صادرات با واردات؟

فایده طراحی سایت بازرگانی چیست؟

نکات قابل توجه برای طراحی سایت بازرگانی

خدمات سایت شرکت‌های بازرگانی

پیشنهادات ویژه برای طراحی سایت بازرگانی

انواع شرکت‌های بازرگانی کدامند؟

شناسایی اهداف طراحی سایت بازرگانی تا حد بسیار زیادی به نوع فعالیت شرکت بستگی دارد. شناخت انواع شرکت‌های بازرگانی سبب می‌شود تا دایره فعالیت‌های خود را مشخص کنیم. در این بخش به توضیح مختصری درباره انواع گوناگون طراحی سایت شرکت بازرگانی اشاره می‌کنیم.

طراحی سایت بازرگانی مختص شرکت‌های وارداتی

شرکت بازرگانی وارداتی یک نوع شرکت تجاری است که به عنوان فروشنده و واسطه‌گر در فرایند واردات کالاها به کشور خود عمل می‌کند. این شرکت‌ها به طور عمده با تولیدکنندگان و صادرکنندگان در کشورهای دیگر همکاری می‌کنند. فعالیت این شرکت‌ها در قالب تامین کالاهای مورد نیاز داخل است. کالاهایی که در بازار داخلی به سختی با به صورت ناقص قابل تامین هستند. این شرکت‌ها می‌توانند در هر صنعتی فعالیت کنند. از جمله حوزه‌های فعالیت این شرکت‌ها صنایع غذایی، الکترونیکی، پزشکی و غیره است. به طور کلی هدف اصلی این شرکت‌ها تامین کالاهای با کیفیت با قیمت مناسب و ارائه خدمات بهتر در فرایند واردات به کشور است.

با توجه به نوع حوزه کاری شرکت‌های وارداتی، طراحی سایت بازرگانی بایستی با در نظر گرفتن نیازهای مشتریان داخل برآورده شود. اطلاع رسانی از آخرین اخبار، فهرست قیمت‌ها، به روز رسانی محتوای سایت از جمله پارامترهای اصلی است.

گذر از میانبرهای راحت تجارت الکترونیک با طراحی سایت بازرگانی

طراحی سایت بازرگانی مختص شرکت‌های صادراتی

شرکت بازرگانی صادرات نوع دیگری از شرکت‌های تجاری و بازرگانی است. این نوع شرکت‌ها به عنوان فروشنده و واسطه‌گر در فرایند صادرات کالا به کشورهای دیگر عمل می‌کنند. همچنین به طور عمده با خریداران و واردکنندگان در کشورهای دیگر همکاری می‌کنند. هدف اصلی این شرکت‌ها صادرات کالاهای اساسی و جانبی به سایر کشورها است. شرکت‌های صادراتی مانند شرکت های وارداتی نیز می‌توانند در هر صنعتی فعالیت داشته باشند.

در طراحی سایت بازرگانی شرکت‌های صادراتی، بهره‌گیری از قابلیت چند زبانه برای ارتباط با مشتریان خارجی الزامی است. همچنین درج اطلاعات دقیق و درست، فهرست قیمت کالاها با ارز جهانی از دیگر پارامترهای قابل توجه است.

طراحی سایت بازرگانی مختص شرکت‌های ترانزیت

شرکت بازرگانی ترانزیت از دیگر شرکت‌های تجاری محسوب می‌شود. این نوع شرکت‌ها به عنوان ترانزیت کالا در نقل و انتقال کالاها و مرسولات بسیار موثر هستند. در واقع این شرکت‌ها به عنوان پل ارتباطی میان ارائه‌دهندگان کالا و مقصد نهایی کالا در کشورهای مختلف عمل می‌کنند. به واسطه شرکت‌های ترانزیت، کالاها  از یک کشور به کشور دیگر از طریق کشور سوم منتقل می‌شوند. به عبارت دیگر کالاها در مرزهای کشور سوم تحویل گرفته شده و پس از انجام مراحل لازم، به مقصد نهایی در کشور دیگر ارسال می‌شوند.

 می‌توان گفت شرکت‌های ترانزیت معمولا در حمل و نقل بین‌المللی  فعالیت دارند. به عبارتی شرکت‌های ترانزیت خدمات خود را در قالب مشاوره و راهنمایی‌های لازم در امور گمرکی و حمل و نقل بین‌المللی به مشتریان ارائه می‌دهند. طراحی سایت بازرگانی برای شرکت‌های ترانزیت از نوع طراحی سایت خدماتی است. در واقع هر آنچه که در یک طراحی سایت بازرگانی حرفه‌ای موثر است بایستی به کار برده شود.

طراحی سایت بازرگانی مختص شرکت‌های تولیدی

از دیگر انواع شرکت‌های تجاری، شرکت‌های تولیدی هستند. این نوع شرکت‌ها به عنوان تولیدکننده و عرضه کننده فعالیت می‌کنند. این شرکت‌ها معمولا در حوزه‌های مختلف فعال هستند. شرکت‌های تولیدی همانطور که از نامش مشخص است به تولید کالاها و خدماتی مانند طراحی و توسعه محصول، تولید، بسته‌بندی، توزیع و فروش می‌پردازند. برای تولید کالاها این شرکت‌ها معمولا از مواد اولیه مورد نیاز در بازار داخلی یا خارجی خود استفاده می‌کنند. کالاهای تولیدی از سوی این کشورها در بازار داخل یا خارج عرضه می‌شوند. در عمل شرکت‌های تولیدی بازرگانی می‌توانند بخشی از فرایند توسعه، تولید، بسته‌بندی کالاهای خود را به کشورهای دیگر بسپارند و سپس به فروش کالاهای خود بپردازند.

 هدف اصلی این شرکت‌ها تولید کالاهای با کیفیت و بازار پسند است. فروش محصولات و عرضه خدمات از سوی این کشورها در بازارهای داخلی و خارجی بسیار موثر است. طراحی سایت بازرگانی برای شرکت‌های تولیدی با هدف جذب مشتریان هدفمند، افزایش فروش و رشد کسب و کار انجام می‌شود.

تفاوت طراحی سایت بازرگانی صادرات با واردات؟

در بخش قبلی به توضیح مختصری درباره فعالیت هر یک از شرکت‌های بازرگانی پرداختیم. اما تفاوت ویژگی‌های طراحی سایت برای هر یک از شرکت‌های صادرات و واردات تنها در یک سری از موارد جزئی است.

در واقع طراحی سایت بازرگانی برای این دو حوزه از نظر نوع فعالیت متفاوت است. در طراحی سایت بازرگانی صادرات، باید به مشتریان خارجی و نیازهای آنان توجه بیشتری شود. بنابراین سایت باید به صورت چند زبانه همراه با اطلاعات کامل و دقیق درباره محصولات و خدمات ارائه داده شود. همچنین بایستی به نمایش قیمت‌ها در ارزهای مختلف جهانی و شیوه‌های پرداخت آنلاین توجه شود.

اما در طراحی سایت بازرگانی واردات، باید به نحوه ارائه کالاها و خدمات به داخل کشور توجه بیشتری شود. بنابراین سایت باید با زبان و سئو محلی طراحی شود. بدین ترتیب اطلاعات دقیق درباره محصولات، قیمت‌ها و توضیحات تکمیلی به مشتریان هدفمند ارائه داده می‌شود. همچنین نمایش اطلاعات مرتبط یا مجوزهای گمرکی و مالیاتی نیز از دیگر موارد قابل توجه برای طراحی سایت بازرگانی است.

فایده طراحی سایت بازرگانی چیست؟

اهمیت طراحی سایت بازرگانی برای سرمایه‌گذاران، تجار، تولیدکنندگان و عرضه‌کنندگان فقط به چند پارامتر محدود نمی‌شود. بلکه مجموعه‌ای از تاثیرات تغییر آفرین برای رشد کسب و کارها را شامل می‌شود. شرکت‌های بازرگانی می‌توانند برای ارائه خدمات خود از طریق سایت، فرم درخواست و ثبت سفارشات برای مشتریان اقدام کنند. علاوه بر آن با استفاده از روش‌های ارتباطی مختلف مانند ایمیل و چت آنلاین با مشتریان در ارتباط باشند. همچنین شرکت‌های بازرگانی می‌توانند از طریق شبکه‌های اجتماعی و تبلیغات آنلاین، به مشتریان جدید دسترسی پیدا کنند و خدمات خود را به آنان معرفی کنند.

ارائه خدمات آنلاین به مشتریان، تعامل و ارتباطات مستقیم با آنان و بازاریابی موثر تنها بخشی از فواید طراحی سایت است. همچنین از دیگر فواید طراحی سایت بازرگانی می‌توان به پیشی گرفتن از رقبا و شرکت‌های همسان اشاره کرد. شما می‌توانید با استفاده از طراحی سایت بازرگانی اطلاعات مرتبط با محصولات خود را به مشتریان ارائه دهید. در پی آن نیز امکان بارگذاری تبلیغات بازاریابی نیز وجود خواهد داشت. پیگیری سفارشات، فعالیت‌های لجستیک و گمرکی از دیگر فواید طراحی سایت بازرگانی است.

با ایجاد یک سیستم مدیریت سفارشات در سایت، شرکت می‌تواند به صورت آنلاین فعالیت‌های خود را پیگیری کرده و بهترین خدمات را به مشتریان ارائه دهد. ایجاد اعتماد و اطمینان برای حفظ مشتریان و برقراری ثبات فعالیت‌های اقتصادی برای پیشروی شرکت را می‌توان از دیگر فواید طراحی سایت بازرگانی دانست.

نکات قابل توجه برای طراحی سایت بازرگانی

طراحی سایت بازرگانی موضوع بسیار حائز اهمیت و حساسی است. در واقع یک وب سایت بازرگانی می‌تواند به عنوان یک ابزار قدرتمند برای جذب مشتریان جدید، افزایش فروش و بهبود روابط با مشتریان عمل کند. بنابراین باید به گونه‌ای باشد که به نحو احسن بتواند خدمات خود را به مشتریان هدفمند ارائه دهد. در ادامه به برخی از نکات قابل توجه برای طراحی وب سایت بازرگانی اشاره می‌کنیم.

۱. استفاده از طراحی صفحات اصلی مانند صفحه خدمات، صفحه درباره ما، تماس با ما، بلاگ، پشتیبانی و غیره

۲. درج توضیحات تکمیلی با رعایت استانداردهای سئو برای معرفی محصولات و خدمات

۳. قابلیت نمایش قیمت محصولات با ارزهای جهانی برای طراحی سایت بازرگانی صادرات

۴. درج تخفیفات، بسته‌های پیشنهادی، بسته‌های مناسبتی و غیره

۵. استفاده از قالب طراحی ساده برای دسترس‌پذیری راحت‌تر کاربران به صفحات مختلف

۶. به روزرسانی و بهینه‌سازی محتواهای متنی، تصویری و ویدیویی در سایت بازرگانی

۷. بهینه‌سازی سایت بازرگانی برای موتورهای جستجو نظیر گوگل، بینگ و …

۸. برخورداری از طراحی سایت ریسپانسیو یا واکنش‌گرا برای اجرا در تمامی پلتفرم‌ها

۹. تامین حفظ امنیت سایت بازرگانی با استفاده از کدنویسی اختصاصی برای جلوگیری از حمله هکرها

۱۰. افزایش سرعت بارگذاری بالای سایت جهت ایجاد تجربه کاربری بهتر

۱۱. بارگذاری مجموعه عکس و ویدیو برای نمایش بهتر محصولات و خدمات در سایت

۱۲. استفاده از افزونه ترجمه زبان‌های مختلف برای تعامل شرکت با مشتریان بین‌المللی

۱۳. استفاده از مطالب آموزشی برای جذب مشتریان و بالا بردن آگاهی آنان درباره خدمات

۱۴. امکان استفاده از فرم سفارش محصولات و درخواست‌های خرید

 به طور کلی طراحی وب سایت بازرگانی باید به گونه‌ای باشد که به نحو مطلوبی بتواند هدف خود را به دست آورد. با رعایت نکات فوق می‌توانید یک وب سایت بازرگانی جذاب، قابل دسترس و با امنیت بالا طراحی کنید.

خدمات سایت شرکت‌های بازرگانی

خدمات انواع طراحی سایت بازرگانی شامل مشاوره و خدمات حقوقی، حمل و نقل بار، بازرگانی و صادرات و واردات، خدمات بانکی، بیمه‌ای و گمرکی است. همچنین شرکت‌های بازرگانی می‌توانند خدمات مدیریت امور مالی، تحقیقات بازار، بازاریابی، تجارت الکترونیک و غیره را نیز ارائه دهند. آنچه که در طراحی سایت بازرگانی قابل توجه است معرفی شرکت، تاریخچه، ارزش‌ها و دستاوردهای شرکت و تیم مدیریت بازرگانی است. در واقع طراحی سایت باید به گونه‌ای باشد تا مخاطبان به راحتی با جزئیات خدمات مجموعه آشنا شوند. راه‌های تماس، اطلاعات مرتبط با شعبه‌های مختلف شرکت در داخل یا در خارج نیز بایستی در نظر گرفته شود. از سوی دیگر موارد حائز اهمیت مطالب در بلاگ است. درج مطالب بلاگ باعث شناخته‌تر شدن شرکت، محصولات و خدمات شما می‌شود. مطالب بلاگ شامل مطالب آموزشی، رپرتاژ آگهی، مطالب تبلیغاتی و معرفی توضیحات تکمیلی برای جذب مشتریان و اطلاع رسانی بیشتر است.

پیشنهادات ویژه برای طراحی سایت بازرگانی

 بهبود و سئو سایت

با بهینه‌سازی محتوا و استفاده از کلمات کلیدی مناسب، بایستی سایت را برای موتورهای جستجو بهینه کنید. بهینه شدن محتویات طراحی سایت بازرگانی سبب افزایش تعداد بازدیدکنندگان می‌شود. با بالا رفتن تعداد مخاطبان قطعا افزایش فروش و برندینگ را تجربه خواهید کرد.

 استفاده از تصاویر با کیفیت

 با استفاده از تصاویر با کیفیت و جذاب، مشتریان به خرید از شما ترغیب می‌شوند. می‌توان گفت نیمی از جذابیت طراحی سایت بازرگانی به درج تصاویر با کیفیت و بارگذاری ویدیوهای کاربردی برمی‌گردد. جذابیت‌های بصری طراحی سایت از دیگر عوامل موثر برای جذب مشتریان است.

 ارائه تخفیفات و پیشنهادات ویژه

ارائه تخفیفات مناسبتی و پیشنهادات ویژه از دیگر پارامترهای کاربردی در طراحی سایت بازرگانی است. ارائه چنین پیشنهاداتی سبب اطمینان بیشتر مخاطبان به خدماتتان می‌شود.

 بهبود سرعت بارگیری سایت

افزایش سرعت بارگیری سایت تنها از طریق کدنویسی اختصاصی امکان‌پذیر است. معمولا طراحی سایت با وردپرس قابلیت‌های چندان قابل توجهی در اختیارتان نمی‌گذارد. اما با استفاده از طراحی کدنویسی اختصاصی می‌توانید از سرعت لود بالای سایت برخوردار شوید.

استفاده از فناوری‌های جدید

با استفاده از فناوری‌های جدید مانند ربات‌های گفتگو یا چت آنلاین می‌توانید با مخاطبان‌تان تعاملات بیشتری داشته باشید. برقراری ارتباط مستقیم و موثر از دیگر موارد قابل توجه برای طراحی سایت بازرگانی حرفه‌ای است. 

ارائه اطلاعات به روز

درج خبرنامه و وبلاگ نیوز به طراحی سایت شما اعتبار می‌بخشد. با ارائه جدیدترین اطلاعات مرتبط با خدمات‌تان می‌توانید مخاطبان را از اخبار لحظه‌ای مطلع کنید. توجه داشته باشید که بارگذاری محتواهای متنی مستلزم رعایت استانداردهای سئو است. در نتیجه تا حد امکان از دانش سئو در بکارگیری محتواهای متنی غافل نشوید.

استفاده از افزونه‌ پرداخت آنلاین

درج افزونه پرداخت آنلاین تا حد بسیار زیادی به امکان ثبت سفارش و خرید مشتریان کمک می‌کند. اما ایجاد امنیت سایت برای پرداخت‌های آنلاین از جمله عوامل مهمی است که باید به آن توجه شود.

سخن پایانی

در دنیای امروز موفقیت صد در صدی هیچ صنعتی بدون طراحی سایت امکان‌پذیر نیست. آنچه که صبح تا شب مشتریانتان به دنبالش هستند، خدمات قابل دسترس است. اینترنت تنها فضای قابل دسترس برای برآورده شدن انتظارات کاربران است. در این میان آنچه که باعث رشد و ترقی صنایع گوناگون می‌شود، بی‌تردید طراحی سایت است. طراحی سایت بازرگانی مکمل فرایند تولید، فروش و عرضه محصولات شماست. اگر به دنبال مشاوره تخصصی رایگان حتی به صورت حضوری و دریافت خدمات تضمینی هستید، ما به شما میرکاوب را معرفی می‌کنیم. گفتنی است که شرکت‌های معتبر بسیاری در زمینه طراحی سایت حرفه‌ای فعالیت می‌کنند. اما یافتن یک شرکت موجه با خدمات حرفه‌ای چندان کار ساده‌ای نیست. در نتیجه شما می‌توانید این اطمینان را از ما بخواهید. بدون شک با دریافت مشاوره‌های ضروری از تیم میرکاوب، رشد چشمگیر کسب و کارتان را نظاره‌گر خواهید بود.

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیازات / 5. تعداد نظر:

اولین نفری باشید نظر میدهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

میخواهید بدانید، در مورد ما چه میگویند؟

بیانیه چشم‌انداز شرکت میرکاوب: معتمد ترین شرکت ارائه دهنده خدمات مبتنی بر وب در ایران و خاورمیانه، با کیفیت مثال‌زدنی و تجربه‌ای لذت‌بخش تا سال 1405

ارتباط باما

مازندران، آمل، خیابان امام خمینی، آفتاب58
اپلیکیشن پرتال مشتریان
تمامی حقوق این سایت برای شرکت میرکا روناک کاسپین محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
کتابچه راهنمای استفاده از بهترین تاکتیک ها برای رشد برند آنلاین شما👌

نام و شماره تماس خودتان را وارد کنید