۱۱ دلیل اصلی که چرا کسب و کار شما در سال 2022 به یک وبسایت نیاز دارد

در پاسخ به این سوال باید در یک کلمه بگوییم که حتی جزئی‌ترین کسب و کارها مانند حرفه جوشکاری یا حتی قفل سازی در بستر اینترنت جذاب می‌شوند. به عبارتی ۹۹ درصد کسب و کارها در فضای اینترنتی،باید حضور فعال داشته باشند. در این میان شاید یک سری از
با ما در ادامه همراه باشید
این مطلب توسط تیم محتوا میرکاوب و به قلم آرزو مظلوم ساکی نوشته شده است.

در پاسخ به این سوال باید در یک کلمه بگوییم که حتی جزئی‌ترین کسب و کارها مانند حرفه جوشکاری یا حتی قفل سازی در بستر اینترنت جذاب می‌شوند. به عبارتی ۹۹ درصد کسب و کارها در فضای اینترنتی،باید حضور فعال داشته باشند. در این میان شاید یک سری از مشاغل نیازی به داشتن حضور فعال در بستر کسب و کارهای اینترنتی نداشته باشند. اما بهتره که با هم روراست باشیم. این چنین مشاغل بسیار نادر هستند. با ما همراه شوید با بررسی اهمیت حضور آنلاین یک کسب و کار!

اهمیت حضور آنلاین یک کسب و کار

حضور آنلاین یک کسب و کار، صرف نظر از صنعت و حرفه، می‌تواند تأثیر زیادی بر موفقیت آن داشته باشد. در عصر حاضر، برخی از کسب و کارها هنوز متوجه این موضوع نیستند که اکثر مشتریان آنها قبل از خرید، از وب سایت آنها بازدید می‌کنند. داشتن یک حضور آنلاین قوی، به‌ ویژه از طریق راه اندازی وب‌سایت، می‌تواند باعث ایجاد درآمد بیشتر شود. البته کیفیت وب سایت شما بر نتایج آن را نباید نادیده گرفت. اما هدف از این مقاله اهمیت حضور در فضای آنلاین است.

در برخی از موارد دیده شده که سازمان‌ها، فروشگاه‌ها یا حتی کسب و کارهای کوچک برای آنلاین شدن مردد هستند. چراکه احساس می‌کنند به اندازه کافی از فناوری یا دنیای کسب و کارهای اینترنتی آگاه نیستند. صاحبان چنین مشاغلی نمی‌دانند چگونه یک وب‌سایت را مدیریت کنند. در برخی موارد شرکت‌ها نگران هزینه و یا صرف بودجه برای راه اندازی وب سایت هستند. اما ما به شما این اطمینان را می‌دهیم که راه حل‌هایی وجود دارد که بدون شک برای تمامی کسب و کارهای اینترنتی کارساز خواهد بود. اگر هنوز به داشتن یک وب سایت عالی و یا حضور آنلاین در بستر اینترنت متقاعد نشدید. در اینجا به مهمترین دلایلی که کسب و کار شما حتماً بایستی از یک وب سایت بی‌نقص بهره‌مند شود، می‌پردازیم.

 

۱. اعتبار

اعتبار یک کسب و کار اینترنتی، ستون فقرات آن است. البته این یک شعار نیست بلکه واقعیت ماجراست.
یکی از دلایل اصلی که باید برای وب سایت کسب و کار خود داشته باشید، افزایش اعتبار سازمان، شرکت، موسسه، فروشگاه یا هر نوع کسب و کاری است، که به آن مشغول هستید. در این میان احتمالا چندین ارائه دهنده خدمات مشابهی را مانند شما به مشتریان ارائه می‌دهند. یکی از راه‌هایی که می‌توانید متمایز شوید، داشتن وب‌سایتی است که ظاهر خوبی داشته باشد. وب سایتی که اطلاعات با کیفیت را به وضوح به مشتریانش منتقل کند. بدون وب سایت، مردم ممکن است اعتبار و رسمیت شما را به عنوان یک تجارت زیر سوال ببرند. بدون شک یک وب سایت فوق‌العاده کاربردی مانند یک گارانتی تضمین شده عمل می‌کند و بر کسب و کار شما مُهر سندیت می‌زند. در‌واقع اعتبار از طریق راه اندازی وب سایت، به مردم این اطمینان خاطر را می‌دهد که کسب و کارتان یک تجارت واقعی است.

 

۲. نام تجاری- برند

یکی از مهمترین کارهایی که می‌توانید انجام دهید. نشان دادن نام تجاری یا برند خود به مشتریان احتمالی است. می‌گوییم مشتریان احتمالی، چون هنوز اول راه هستید و هیچ قطعیتی برای تثبیت جایگاه شما هنوز وجود ندارد. با مشخص کردن اینکه چه کسی هستید؟ چه چیزی را نمایندگی می‌کنید؟ و چه چیزی را می‌خواهید مطرح کنید؟ شانس خرید مشتریان از خدمات و محصولات شما افزایش پیدا می‌کند. نام تجاری از دیگر عوامل حائز اهمیتی است که می‌تواند شما را از رقبای خود متمایز کند. بدون یک وب سایت، انجام این کار می‌تواند بسیار چالش برانگیز باشد. چرا که مردم نمی‌توانند به راحتی اطلاعات با کیفیت و قابل اعتماد را در مورد کسب و کار شما پیدا کنند.
شاید برایتان جالب باشد اما فوت و فن‌های تثبیت کسب و کار اینترنتی در فضای مجازی با فضای واقعی کمی متفاوت است. از این جای محتوا بیشتر حواستان را جمع کنید. در فضای مجازی و در بستر یک وب سایت کاری، رفتار مشتری بیشتر بر اساس آنچه دیگران در مورد کسب و کار شما می‌گویند هدایت می‌شود. در واقع مردم انتظار دارند وب سایت شما را ببینند تا اطلاعات بیشتری در مورد برندتان دریافت کنند. با راه اندازی وب سایت، خریداران بالقوه هم اکنون به صورت آنلاین به دنبال عرضه محصولات و خدمات شما هستند. از سوی دیگر نظرات مشتریان در سایت شما، راهی عالی برای تحت تاثیر قرار دادن تفکر مشتریان بالقوه و همچنین ایجاد اثبات اجتماعی کسب و کارتان است.

 

۳. اهمیت وب سایت به اندازه یک تبلیغ بیلبوردی خیابانی

همه به خوبی می‌دانیم که کنترل آنچه مردم در مورد شما می‌گویند دشوار است. شما می‌توانید با سناریو نویسی در رابطه با خدمات خود در وب سایت کسب و کارتان، بر درک مشتریان نسبت به برند خود تأثیرگذار باشید. راه اندازی وب سایت، روشی بسیار کارآمدتر از تبلیغات چاپی یا بروشورهای ایمیلی برای برجسته کردن برند در قالب انتشار پیام است. بر اساس SEOTribunal، روزانه 5.6 میلیارد جستجو در گوگل و 63000 جستجو در ثانیه در طی روز انجام می‌شود. تصور کنید، با چنین حجم جستجو، ممکن است کسی در حال حاضر برای دنبال کردن خدمات شما آنلاین باشد.
اگر وب سایت ندارید، حدس بزنید چه کسی از طریق کسب و کار اینترنتی فروش بالاتری خواهد داشت؟ قطعا شما نه! اما رقیب‌‌تان که چند قدم آنطرف‌تر از شما مغازه دارد و دارای یک وب سایت بهینه شده برای جستجو است، حتماً فعالیت‌های تجاری بهتری نسبت به شما خواهد داشت.

با راه اندازی وب سایت، جایگاه کسب و کارتان را محکم‌تر کنید

 

۴. بازگشت سرمایه

شاید یکی از جذاب‌ترین دلایل برای راه اندازی وب سایت و داشتن کسب و کار اینترنتی این باشد که می‌تواند شانس شما را برای به دست آوردن سرنخ افزایش دهد. سرنخ برای یافتن شما از سوی مشتریان احتمالی. هنگامی که مردم شما را آنلاین پیدا کردند، به محصول یا خدمات شما علاقه‌مند می‌شوند. طبیعتاً همین علاقه سبب کنجکاوی بیشتر درباره خدمات شما می‌شود. از این طریق آن‌ها تمایل پیدا می‌کنند که بیشتر درباره شما بدانند. به لطف اطلاعات موجود در وب سایت کسب و کارتان، این فرصت را به شما می‌دهد تا از این طریق فروش خود را افزایش دهید. با این روند مشتریان می‌دانند چگونه با شما تماس بگیرند. حتی اگر وب سایت شما بسیار هزینه بر باشد، شک نکنید که ارزش آن را خواهد داشت. چرا که در صورت استفاده صحیح، بازگشت سرمایه و سود ناشی از آن به یقین چند برابر پیش‌بینی می‌شود.

 

۵. ترافیک ارگانیک

هنگامی که آنلاین هستید و یک وب سایت بهینه شده سئو دارید، شانس حضور در نتایج جستجوی گوگل را خواهید داشت. در‌واقع این اصل ماجراست. این بدان معناست که وقتی کاربران در جستجوی یک محصول یا خدمات هستند، احتمال آن وجود دارد که وب سایت شما در نتایج گوگل نشان داده شود. در نتیجه امکانی برایتان فراهم می‌شود که پایگاه مشتریان خود را با قدرت افزایش دهید.

 

۶. صرفه جویی در زمان + سرویس به مشتری

در بسیاری از کسب‌وکارهای اینترنتی ،مشتریان بالقوه یا مشتریان فعلی، پرسش‌های ساده‌ای نظیر ساعت کاری، آدرس و یا نوع خدمات را از شما می‌پرسند. با از دست دادن هر تماسی از سوی شما، مشتریان بسیاری را از دست خواهید داد. از سوی دیگر حجم تماس‌ها باعث می‌شود که تمرکز کارکنان از مهم‌ترین بخش‌های کسب‌وکارتان منحرف شود. خوب راه حل چیست؟ راه اندازی وب سایت فوق‌العاده می‌تواند این تماس‌ها را تا حد امکان کاهش دهد. در مقابل بهره‌وری داخلی در کسب و کار آنلاین افزایش پیدا می‌کند. همچنین مشتریان این امکان را خواهند داشت که تنها از طریق سایت شما، بتوانند به اطلاعات پایه‌ای دسترسی داشته باشند. اطلاعات ساده‌ای که در تمامی کسب و کارهای آنلاین می‌توان آن را پیاده سازی کرد. به عبارتی تأثیر وب سایت در نهایت، تجربه کاربری بهتری را ارائه می‌دهد.

با بیانی دیگر از دیگر کاربردهای اصلی وب سایت پلتفرم شما، پاسخ دهی به تمام سوالات اساسی مشتریان بالقوه در مورد تجارت و برند شما است. زمانی که مردم از وب سایت شما بازدید می‌کنند، به دنبال پاسخ سوالات اساسی مانند نحوه ارائه خدمات، محصولات، راهکارهای خرید آسان‌تر، آدرس فروشگاه، جزئیات تماس و غیره هستند. در واقع هنگامی که مشتریان از همه این موارد آگاه شدند، تصمیم می‌گیرند که ثبت سفارش خود را اعمال کنند و یا نکنند. فقط به یاد داشته باشید، هنگامی که چنین اطلاعاتی را در وب سایت ارائه می‌دهید، آن را ساده و کوتاه عنوان کنید. چرا که مصرف کنندگان این روزها انتظار رضایت فوری دارند.

 

۷. به روز رسانی اطلاعات وب‌سایت

از دیگر مزایای حضور آنلاین برای راه اندازی وب سایت کاری موفق، به روز رسانی اطلاعات وب سایت است. با به روز رسانی‌های مداوم شما قادر خواهید بود مشتریان خود را حفظ کنید. در این میان فروش و یا عرضه آن چیزی که به مشتریان مربوط می‌شود، افزایش پیدا می‌کند. پس وقتی کسب و کار اینترنتی خود را راه اندازی کردید، آن را به حال خود رها نکنید. وب سایت نیاز به رسیدگی و ارزیابی مدام دارد.

 

۸. رقابت با صنف‌های مشابه

آیا می‌دانستید که راه اندازی وب سایت، فرصت مناسبی برای رقابت با غول‌های صنعت را به شما می‌دهد؟ هنگامی که یک وب سایت بهینه سازی شده ایجاد می‌کنید، می‌توانید رتبه بالاتری داشته باشید. این بدین معناست که در زمان مناسب و در مکان مناسب قرار خواهید گرفت. پیشنهاد برای کلمات کلیدی مناسب می‌تواند ترافیک وب سایت شما را افزایش دهد و بر تفکر مصرف کننده شما تأثیر بگذارد. داشتن یک موقعیت برجسته در صفحه نتایج جستجو گوگل، یکی از صدها راهکارهایی برای به چالش کشیدن صنعت شما است.

۹. کمرنگ شدن اهمیت رسانه‌های اجتماعی

اگر فکر می‌کنید داشتن فقط یک صفحه در شبکه‌های اجتماعی برای جذب مشتریان جدید کافی است، مجدد فکر کنید. داشتن یک صفحه فیس بوک کافی نیست. چرا که هر کسب و کار دیگری یکی مشابه آن را دارد. فیس بوک ادعا می‌کند که مردم در سال 2018 ، پنجاه میلیون ساعت کمتر از سال قبل در فیس بوک زمان سپری کردند. بنابراین در حال حاضر بسیاری از شرکت‌ها به جای تکیه بر شبکه‌های اجتماعی، به ساخت و راه اندازی وب‌سایت روی آورده‌اند.

با راه اندازی وب‌سایت، کسب و کارتان را صدها قدم به جلو ببرید

۱۰. ساعات کاری خود را افزایش دهید

داشتن یک کسب و کار اینترنتی، به این معنی است که محتوای شما در هر زمانی در طی روز و به راحتی در دسترس عموم کاربران قرار می‌گیرد. بنابراین اینکه مشتریان در طی روز و یا حتی در پاسی از شبانگاه از وب سایت شما بازدید کنند، شما این امکان را خواهید داشت که با آن‌ها همیشه در تعامل باشید. در دسترس بودن همیشه از بازاریابی اینترنتی پشتیبانی می‌کند و فروش را به طور چشمگیری افزایش می‌دهد. این موضوع به ویژه در مورد شرکت‌های تجارت الکترونیک صدق می‌کند. همچنین گامی به سوی ارائه خدمات بهتر به مشتری و ایجاد ارتباط است. به خصوص اگر چت ربات‌های مبتنی بر هوش مصنوعی را در وب سایت خود فعال کرده باشید .این ابزارها می‌توانند مشکلات اساسی مشتریان شما را در زمانی که بیشتر به آن نیاز دارند حل کنند.

۱۱. بازاریابی دیجیتال

اگر قصد دارید از بازاریابی دیجیتال برای افزایش فروش و رشد کسب و کار خود استفاده کنید، باید بتوانید کاربران را از وب سایت به صفحات مشخص هدایت کنید. برای انجام این کار به طور موثر، می‌توانید از تقویم محتوایی وب سایت خود کمک بگیرید. بدین ترتیب قادر خواهید بود تا واجد شرایط‌ترین مشتریان را هدف قرار دهید و بهترین بازده سرمایه را در هزینه تبلیغات خود دریافت کنید. انجام چنین تکنیک‌های بازاریابی، مستلزم صرف زمان است و به یکباره اتفاق نمی‌افتد. پس بهتر است وب سایت خود را زودتر راه اندازی کنید. امروزه وب سایت‌ها برای تجارت ضروری شده‌اند. اگر قبلاً این کار را نکرده‌اید، توصیه می‌کنیم یکی را ایجاد کنید. شما می‌توانید در طول زمان آن را بهبود ببخشید، اما نکته کلیدی این است که حتماً از یک جایی شروع کنید.

حضور اثربخش کسب و کارهای اینترنتی و بازاریابی دیجیتالی

حضور آنلاین کسب و کار در فضای آنلاین بله یا خیر؟

با توجه به توضیحات گفته شده در آخر، ما تاکیدی بر راه اندازی وبسایت و حضور آنلاین برای تمامی مشاغل نداریم. به هرحال بایستی شرایط کسب و کار سنجیده شود تا بازخورد مطلوبی به همراه داشته باشد. شاید حتی برای برخی از مشاغل حضور در فضای اینترنتی آنچنان سودی در بر نداشته باشد. به مراتب برای برخی از مشاغل، تکیه بر تبلیغات آنلاین کفایت می‌کند. در نهایت این شما هستید که تصمیم گیرنده‌اید. می‌توان این چنین بیان کرد که اهمیت حضور در کسب و کارهای مختلف، متفاوت است. نتیجه آنکه نمی‌توان یک نسخه را برای تمامی کسب و کارها پیچید. اما یادمان باشد که تجارت الکترونیک، راه اندازی کسب و کار اینترنتی و حضور در فضای آنلاین می‌تواند یک شبه کسب و کار ما را به یک برند مطرح و پرفروش تبدیل کند.

 

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیازات / 5. تعداد نظر:

اولین نفری باشید نظر میدهید

2 فکر در مورد «۱۱ دلیل اصلی که چرا کسب و کار شما در سال 2022 به یک وبسایت نیاز دارد»
  مرتضی سیفی ۱۸ شهریور ۱۴۰۱

  خیلی عالی بود

  پاسخ
   احمدرضا رنجبر ۲۶ شهریور ۱۴۰۱

   سپاس مرتضی جان.

   پاسخ
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

میخواهید بدانید، در مورد ما چه میگویند؟

بیانیه چشم‌انداز شرکت میرکاوب: معتمد ترین شرکت ارائه دهنده خدمات مبتنی بر وب در ایران و خاورمیانه، با کیفیت مثال‌زدنی و تجربه‌ای لذت‌بخش تا سال 1405

ارتباط باما

مازندران، آمل، خیابان امام خمینی، آفتاب58
اپلیکیشن پرتال مشتریان
تمامی حقوق این سایت برای شرکت میرکا روناک کاسپین محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
کتابچه راهنمای استفاده از بهترین تاکتیک ها برای رشد برند آنلاین شما👌

نام و شماره تماس خودتان را وارد کنید