تعرفه و هزینه سئو ۱۴۰۲ | چرا بدون بررسی سایت اعلام قیمت اشتباه هست؟

هر چیز ارزشمندی هزینه بر و زمان بر است. همانطور که در گذشته برای چاپ تراکت، تبلیغات چاپی و غیره هزینه‌های بسیاری می‌شد. در عصر حاضر سئو سایت نقل مجلس صاحبان مشاغل است. تعرفه و هزینه سئو سایت با تضمین بهترین کیفیت را از ما بخواهید.
با ما در ادامه همراه باشید
این مطلب توسط تیم محتوا میرکاوب و به قلم آرزو مظلوم ساکی نوشته شده است.
هزینه سئو

چگونگی هزینه و قیمت سئو کاملاً باتوجه‌به فرایندهای کاری و استانداردهای به‌کاررفته در آن محاسبه می‌شود. سئو بخش‌های مختلفی را از سئو پایه گرفته تا تکنیکال، سئو صفحه، سئو محتوا، سئو بر اساس کلمات کلیدی، لینک‌سازی داخلی، لینک‌سازی خارجی و غیره را شامل می‌شود. هر یک از این موارد فوق تعرفه‌های مختص به خود را دارد که در این محتوا به آن می‌پردازیم.
اما با وجود رقابت بسیار زیاد در سئو وب‌سایت، ما تا چه اندازه می‌توانیم به بهترین شکل ممکن عمل کنیم؟ چطور می‌توان سئو کلاه سفید را از کلاه سیاه تشخیص داد و تفکر منصفانه‌تری نسبت به محتواهای سئو شده و همچنین تعرفه قیمت سئو داشت؟ چطور می‌توان از وعده وعیدهای رویا پردازانه برخی از سئوکاران خلاص شد و به دید منطقی‌تری در این حوزه رسید؟
پیشنهاد میرکاوب به شما این است که پیش از آنکه سفارش محتواهای خود را به دست سئوکاران بسپارید، تمرکز لیزری داشته باشید.

سئو در میرکاوب

در ادامه می‌خوانیم:

سئو چیست؟

سئو به عنوان یک سرمایه گذاری ایده آل

علت اصلی ضرر کردن در پروژه سئو چیست؟

رویا پردازی با سئو یا تمرکز بر تخصص

سئو کاران چه خوابی برای شما دیده‌اند؟

شرح وظایف سئو کاران میرکاوب

تعرفه قیمت سئو در میرکاوب

سئو چیست؟

سئو SEO مخفف عبارتSearch Engine Optimization است. به معنای بهینه‌سازی موتورهای جستجو که بایستی بر اساس یک سری استانداردهای مشخص شده تولید شود. در یک تعریف کلی می‌توان سئو را مجموعه‌ای از شیوه‌های استراتژیک برای بهبود وب‌سایت‌ها دانست. این فرایند سبب می‌شود تا مهم‌ترین پارامترهای مرتبط با صفحات وب‌سایت در نتایج جستجوی گوگل دیده شود. وقتی صحبت از تولید محتواهای سئو می‌شود، همه به یکباره دست‌به‌کار می‌شوند. چرا که بر این تصور اشتباه هستند که سئو فرایند ساده‌ای است. در واقع وقتی نوبت به تولید محتوای سئو می‌رسد، نبود تخصص یکی از بزرگ‌ترین کمبودها است. در نتیجه سئو کاملاً نیاز به دانش و اطلاعات پیش‌زمینه‌ای دارد. از سوی دیگر برخی بر این تصور اشتباه هستند که اگر رتبه یک یا دو گوگل قرار بگیرند یا در صفحه نخست نتایج گوگل دیده شوند، کار تمام است. توصیه می‌شود این تصور اشتباه را کاملاً از ذهن خود خط بزنید.
باتوجه‌به آمارهای نشان‌داده‌شده تا پایان سال ۲۰۲۱ بالغ بر ۷۰ میلیون محتوای سئو شده در وب‌سایت‌های وردپرسی منتشر می‌شود. اما سوال اینجاست که تا چه میزان این محتواها روی خط فروش و مسیر رشد و پیشرفت کسب‌وکار ما حائز اهمیت است؟ چه تضمینی برای بهبود وب‌سایت با استفاده از استانداردهای سئو وجود دارد؟ برای پاسخ به این سوال اجازه دهید خیالتان را راحت کنیم، چرا که هیچ تضمینی وجود ندارد.

سئو وبسایت خود را به حرفه‌ای ها بسپارید

سئو به عنوان یک سرمایه گذاری ایده آل

شاید بسیاری از صاحبان وب‌سایت‌ها به نقش اصلی و ضروری سئو بی‌اعتنا باشند یا آن را پرهزینه بدانند. اما سئو به‌عنوان یک سرمایه‌گذاری ایده‌آل محسوب می‌شود. اما متاسفانه در بسیاری از مواقع با تبلیغات زود بازده، اشتباه گرفته می‌شود. البته شیوه‌هایی از سئو وجود دارد که در بازده زمانی کوتاه‌مدت به نتیجه برسد. مانند گوگل ادوردز که بسیاری از مارکت‌ها آن را به مشتریان پیشنهاد می‌دهند. اما صراحتاً بایستی بگوییم که میرکاوب به نتایج زودگذر و موقت اکتفا نمی‌کند. چرا که اگر به دنبال تبلیغات زود بازده هستید، سئو برای شما گزینه خوبی نیست.
همان‌طور که گفته شد سئو یک سرمایه‌گذاری است و هر سرمایه‌گذاری مستلزم صرف هزینه و صرف زمان است. از سوی دیگر هیچ سرمایه‌گذاری ایده‌آلی ارزان‌قیمت نبوده و در بازده زمانی کوتاه‌مدت نتیجه‌بخش نیست؛ بنابراین فراموش نکنیم که سئو ذاتاً به‌صرف هزینه و زمان بالایی نیاز دارد و یک فرایند مستمر و طولانی‌مدت است. تعرفه قیمت سئو به شکل درست و اصولی نیز مبتنی بر پارامترهای اجرا شده محاسبه شده و هزینه بر خواهد بود.


علت اصلی ضرر کردن در پروژه سئو چیست؟

احتمال آنکه برای سئو پروژه‌هایتان با ضررهای احتمالی روبرو شوید، کاملاً وجود دارد. اما شاید برایتان جالب باشد که مقصر اصلی خود شما هستید و نه سئوکار. بسیاری از کارفرماها بر این باورند که اگر زمان کوتا‌ه‌تری را برای اجرای پروژه سئو وب‌سایتشان در نظر بگیرند، سود کردند. آنها بر این تصور اشتباه‌اند که چون زودتر از حد امکان در نتایج گوگل دیده شدند و هزینه کمتری هم پرداخت کردند، پس در نتیجه بُرد با آنهاست. اما این‌طور افراد گرچه از نظر ریالی هزینه کمتر و زمان کوتاه‌تری صرف کردند؛ اما چه‌بسا همین موضوع به ضررشان تمام می‌شود. به دلیل آنکه هر پروژه سئو مستلزم صرف زمان و هزینه مشخصی است که اگر از حد نسبی آن کمتر باشد، پروژه با ضرر و زیان‌های احتمالی روبروست.

ناگفته نماند که در اغلب اوقات سئوکار برای آنکه پروژه سئو را از دست ندهد و هرطورشده شما را به ثبت سفارش ترغیب کند، تن به این کوتاهی‌ها می‌دهد. بدین ترتیب با دریافت هزینه کمتر و وعده انجام پروژه در کوتاه‌ترین زمان ممکن، سئو وب‌سایت شما را معلق نگه می‌دارد. به همین دلیل توصیه می‌شود پیش از شروع هر سرمایه‌گذاری مانند سئو، دید و تمرکز لیزری داشته باشید.


رویا پردازی با سئو یا تمرکز بر تخصص

قرارگیری وب‌سایت در خط اول و دوم صفحه نخست گوگل برای تمامی کارفرمایان بسیار وسوسه‌انگیز است. اما خیلی به این موضوع دلخوش نباشید. چرا که با قرارگیری در تیتر اول و دوم صفحه نتایج گوگل، آن‌چنان اتفاقات عجیب‌وغریب یا دور از انتظاری برای کسب‌وکارتان اتفاق نمی‌افتد. اگرچه تأثیر سئو بر افزایش فروش و دیده‌شدن وب‌سایت را نمی‌توان نادیده گرفت. به‌خصوص زمانی که یک مجموعه حرفه‌ای با تمام قوا عهده‌دار سئو کردن وب‌سایت شما شده است. بدون شک دیده‌شدن هر چه‌بهتر وب‌سایت در نتایج گوگل منجر به بالارفتن تعداد بازدیدکنندگان و افزایش جلب مخاطبان می‌شود.
در مقابل، مجموعه‌هایی که کمتر روی پروژه‌های محتوایی سئو، کار می‌کنند و غالباً بر روی خرید رپرتاژ، بک‌لینک و مواردی ازاین‌قبیل زوم شده‌اند، فروش کمتر و خروجی پایین‌تری خواهند داشت. فرایند سئو در این‌گونه وب‌سایت‌ها به دلیل آنکه در یک بازده زمانی کوتاه انجام می‌شود، حتی اگر به رنکینگ گوگل برسند باز هم موفقیت چندانی از نظر افزایش فروش نصیبشان نخواهد شد. در نتیجه سئو کردن وب‌سایت یک پروسه مدت‌دار، زمان بر و هزینه بر بوده و نمی‌توان آن را به یکباره و در کوتاه‌مدت اجرایی کرد.

وابستگی به سئو در طولانی مدت باعث رشد وب سایت‌تان می‌شود.


سئو کاران چه خوابی برای شما دیده‌اند؟

معمولاً پیش از آنکه پروژه سئو خود را ثبت سفارش کنید، اغلب سئو کاران نتایجی را به شما پیشنهاد می‌دهند. در واقع قول‌هایی را برای اجرای سئو سایت به شما می‌دهند که هیچ حرف و حدیثی بعد از آن نباشد. اما نگران نباشید قبل از آنکه با این وعده وعیدها به خواب بروید، ما برایتان این چهار خواب را تعبیر خواهیم کرد.


خواب اول- ایجاد اطمینان در مشتری برای افزایش ترافیک سایت

در این حالت سئوکار به شما این اطمینان را می‌دهد که به طور میانگین در هر ماه ۲۰ هزار ترافیک وب‌سایت به شما اضافه خواهد کرد. عموماً در این موقع سئوکار به‌راحتی می‌تواند با استفاده از کلمات کلیدی کم رقابتی‌تر و با هزینه بسیار کمتر، ترافیک سایت را بالا ببرد. در این صورت حتی اگر روند به طور هدفمند انجام شود باز هم به آن نتیجه‌ای که می‌خواهید به دست آورید، نمی‌رسید. پیرو این موضوع عملاً شما هیچ راهی برای اثبات آنکه سئوکار اجرای پروژه را به‌درستی و با حسن‌نیت انجام داده، ندارید.


خواب دوم- وعده افزایش تعداد تماس‌های تلفنی یا پیام‌های واتس‌اپی به مشتری

در این حالت سئوکار به شما این قول را می‌دهد که با سئوی سایت شما، تعداد تماس‌ها یا اصطلاحاً زنگ خور شما بالا خواهد رفت. یا ارسال پیام‌های واتس‌اپی از سوی بازدیدکنندگان سایتتان بالا خواهد رفت. برای عملی‌شدن این موضوع برخی از سئو کاران با یک سری گروه‌هایی هماهنگی می‌کنند تا به‌صورت دوره‌ای با شما تماس بگیرند یا در واتس‌اپ برایتان پیام ارسال کنند. نتیجه کار آن است که عملاً هیچ تغییری در وب‌سایت شما صورت نگرفته است. اما ازآنجایی‌که سئوکار به وعده خودش عمل کرده، نتیجتاً دست شما برای درخواست حقتان کوتاه خواهد ماند.

خواب سوم- وعده برای کسب رتبه در نتایج گوگل به مشتری

تضمین ارائه رتبه در نتایج گوگل به مشتری، مطابق قوانین کشور جرم محسوب می‌شود. چرا که در واقع فروش مال غیر است. این بدین معناست که مگر صفحه نخست نتایج گوگل یا خط اول گوگل متعلق به سئوکار است که چنین تضمینی را به شما می‌دهد! یا فرضاً وعده فروش جایگاه خط اول گوگل را به شما می‌دهد! چه تضمینی وجود دارد؟ نکته چالشی اینجاست که موتورهای جستجو باتوجه‌به تغییر مداوم الگو ریتم‌های رتبه‌بندی شده کاملاً غیرقابل‌پیش‌بینی هستند. در نتیجه ازآنجایی‌که سئوکار این تضمین دروغی را به شما داده و قرارداد را بسته است، شما پس از عدم دریافت یک چنین جایگاهی در صفحه نتایج گوگل هیچ حق اعتراضی نخواهی داشت.


خواب چهارم- وعده برای افزایش فروش به مشتری

از دیگر خواب‌هایی که بعضی از سئو کاران برای شما می‌بینند و ما برایتان تعبیر می‌کنیم که دیگر به خواب نروید، وعده افزایش فروش است. در این حالت سئوکار به شما قول می‌دهد که یک میزان مشخصی از فروش در هر بازده زمانی برایتان رقم بخورد. میرکاوب با اطمینان به شما می‌گوید که هیچ سئو کاری نمی‌تواند بالارفتن میزان فروش شما را تضمین کند. چرا که عامل فروش به پارامترهای بسیاری بستگی دارد. برای نمونه موضوع پشتیبانی، مشاوره فروش، قیمت‌گذاری صحیح و مواردی ازاین‌قبیل همه خارج از حیطه کاری سئو است. اگر سئوکار به تضمین کار خودش بیش از این مصر است، بیشتر به دلیل ازدست‌ندادن پروژه بوده و احتمالاً در ابتدای مسیر کاری‌اش هست.

برای اجرایی شدن سئو وب سایت‌مان با وعده وعیدهای برخی از شرکت‌های فرصت طلب به خواب نرویم.


شرح وظایف سئو کاران میرکاوب

در وهله اول این موضوع را روشن کنیم که تیم حرفه‌ای سئوکار میرکاوب برعکس سایر شرکت‌ها هیچ‌گونه تضمینی را برای اجرای پروژه‌های سئو به مشتریان خود نمی‌دهد. یعنی انتظار وعده‌های دروغین و گمراه‌کننده‌ای مانند تضمین قرارگیری در خط اول و دوم نتایج گوگل، تضمین افزایش فروش، بالارفتن تعداد تماس تلفنی، افزایش ترافیک سایت و مواردی که در بخش‌های قبلی به آن توضیح دادیم را نداشته باشید. میرکاوب بر اساس یک سری اصول مبتنی بر صحت و کارکرد صادقانه به جلو حرکت می‌کند. در واقع تضمین شرکت دیجیتال مارکتینگ میرکاوب به مشتریان، رعایت اصول اخلاقی و اجرایی است. ما از حداکثر توان خود برای جلب رضایتمندی مشتریان و پیشبرد اهداف وب‌سایت آنان، استفاده خواهیم کرد.
باتوجه‌به توضیحات داده شده، در اینجا به برخی از شرح وظایف سئو کاران شرکت میرکاوب برای مشتریان به طور خلاصه اشاره می‌کنیم:


۱. ارائه‌بخش‌های مختلف سئو به مشتریان

سئو کاران میرکاوب با بررسی و آنالیز پروژه‌های کارفرمایان، ارائه‌بخش‌های مختلف سئو را مشخص می‌کنند. این بخش‌ها شامل سئو پایه، سئو تکنیکال، سئو بر اساس کلمات کلیدی Keyword research، سئو صفحه یا on page، سئو محتواهای متنی و در نهایت لینک‌سازی داخلی و خارجی یا اصطلاحاً Backlink می‌شود. در واقع مبتنی بر بودجه مشتری و همچنین مبتنی بر محتواهای وب‌سایت، تعداد صفحات و تعداد کلمات کلیدی مورد هدف قرار داده شده، خدمات سئو و تعرفه قیمت سئو تعیین می‌شود. در ادامه به جزئیات بیشتری درباره خدمات میرکاوب در زمینه سئو به مشتریان می‌پردازیم.


۲. برگزاری جلسات رایگان حضوری با مشتریان

کارفرمایان وب‌سایت‌های کسب‌وکار باید به این نکته توجه داشته باشند که خدمات سئو یک عامل برون‌سپاری نیست. بدین معنا که قرار نیست شما هزینه‌ای را به یکباره پرداخت کنید، به خیال آنکه وب‌سایتتان از سوی مجموعه‌ای در حال سئو شدن است. البته اگر واقعاً می‌خواهید افزایش فروش را در کسب‌وکارتان تجربه کنید و بهره‌وری قابل‌توجهی داشته باشید. بدین ترتیب حتماً بایستی حداقل به‌صورت ماهانه ۳ الی ۴ جلسه یا حداقل هفته‌ای یکبار در جلسات مشاوره حضوری شرکت کنید. این جلسات رایگان بوده و جهت بررسی اجرای فرایند سئو وب‌سایتتان با کارشناسان برگزار می‌شود.

طبق این جلسات حضوری با مشاوران، برنامه‌ها و استراتژی‌های مورد نظرتان را بچینید و در واقع با یکدیگر سئو وب‌سایتتان را بهبود بخشید. گزارش‌ها را با مشاوران این حوزه آنالیز کنید و به نتایج قطعی برسید. به عبارتی خود را با مشاوران این حوزه در سئو سایت شریک کنید. تنها در این حالت است که شما با به‌روزرسانی‌های مداوم وب‌سایتتان می‌توانید رشد و پیشرفت کسب‌وکارتان را شاهد باشید.


۳. سئو کلاه سفید

از جمله خدمات سئو کاران میرکاوب، ارائه سئو کلاه سفید است. سئو کلاه سفید به مجموعه‌ای از تکنیک‌های بهینه‌سازی شده و مرتبط با ضوابط موتورهای جستجو گفته می‌شود. در واقع در سئو یا همان بهینه‌سازی‌شدن سایت، باتوجه‌به تکنیک‌های تعریف شده از سوی گوگل می‌توانیم رتبه سایت را در جایگاه نخست نتایج گوگل قرار دهیم. این موضوع دقیقاً همان اتفاقی است که در سئو کلاه سیاه کاملاً برعکس آن دیده می‌شود.
مزایای ارائه سئو کلاه سفید
در سئو کلاه سفید ما شاهد محتواهای باکیفیت و ارزشمند خواهیم بود. به‌روزرسانی مطالب قدیمی در جهت بهبودبخشی به صفحات سایت، درج اطلاعات جدید و مفید، دریافت بک‌لینک‌های معتبر، انتشار تبلیغات متنی و تصویری از جمله امتیازهای شاخص سئو کلاه سفید محسوب می‌شود.


۴.امکان بهره‌وری سئو با عقد قرارداد ۶ تا ۱۴ ماه

زمان تقریبی و استاندارد برای سئوی وب‌سایت بین ۶ تا ۱۴ ماه برآورد شده است. این زمان تقریبی برای عقد قرارداد سئو کاملاً بر اساس میزان بهره‌وری وب‌سایت، استراتژی‌های به‌کاررفته و بودجه کارفرما تعیین شده است. به‌طوری‌که سئوی وب‌سایت کمتر از مدت‌زمان ۶ ماه بی‌فایده خواهد بود. باتوجه‌به آنکه سئو کاران میرکاوب سئو سایت را به‌صورت محتوامحور و بر اساس بهبود عناصر داخلی وب‌سایت on page به جلو می‌برند، انجام سئو بسیار زمان بر و هزینه¬بر خواهد بود. تولید محتوا به‌تنهایی از جمله فاکتورهای گران‌قیمت فرایند سئو سایت محسوب می‌شود. خصوصاً اگر محتواها به‌صورت ویدئویی تولید و به صفحات وب‌سایت اضافه شوند. در نتیجه این بازده زمانی تعیین شده، فرصت مناسبی برای رتبه‌گرفتن، دریافت خروجی بالا و رنکینگ وب‌سایت در صفحه نتایج گوگل است.

همان‌طور که گفته شده پیش از عقد قرارداد، جلسات حضوری رایگان مبتنی بر مشاوره، پرسش‌وپاسخ برای مشتریان برگزار می‌شود. تحلیل‌ها و بررسی‌های انجام شده در این جلسات، نوع سئو وب‌سایت و انجام خدمات مرتبط با آن را مشخص می‌کند. پس از نشست جلسات تحلیلی در بازده زمانی بین ۲۴ تا ۴۸ ساعت، یک فایل پروپوزال از خدمات ارائه داده شده به طور رایگان در اختیار مشتریان قرار داده می‌شود. در این فایل علاوه بر خدمات تعیین شده، پیشنهادها و توضیحات ضروری نیز داده شده است.
همچنین تیم حرفه‌ای سئو میرکاوب در پایان هر ماه چک‌لیستی از استراتژی‌های انجام شده بر روی وب‌سایت مشتریان را به آنان ارائه می‌دهد. این چک‌لیست در قالب یک گزارش کاری است که مطابق با خواسته و تعهداتی که در اول قرارداد به مشتریان داده شده بود، تنظیم می‌شود.

سئو وبسایت خود را به حرفه‌ای ها بسپارید

تعرفه قیمت سئو در میرکاوب

اگر مشتری تمایل به‌صرف بودجه بیشتر در ازای دریافت منابع بیشتر را داشته باشد، می‌توان فرایند سئو را به کمتر از یک سال تقلیل داد. اما این بدان معنا نیست که کار کمتر از بازده زمانی ۶ ماه انجام می‌شود. از سوی دیگر اگر مشتری تمایل به اختصاص‌دادن بودجه کمتری داشته باشد، می‌تواند به طور ماهانه مبلغ کمتری برای تعرفه قیمت سئو پرداخت کند. قاعدتاً باتوجه‌به پرداختی کمتر، منابع کمتری نیز برای وب‌سایت مشتری اختصاص داده می‌شود.

لبخند مشتریان میرکاوب


کلام پایانی

مجدد بر روی این نکته تأکید می‌کنیم که هیچ سئو کاری نمی‌تواند ادعای ضمانت قرارگیری وب‌سایت شما را در ردیف اول و دوم نتایج جستجوی گوگل کند. این ادعا از پایه نادرست بوده و یک توهم باطل است. سئو کردن وب‌سایت، یک فرایند مستمر و طولانی‌مدت بوده و به یکباره اتفاق نمی‌افتد. در نتیجه صرف زمان و صرف هزینه صحیح برای فرایند اجرایی اصولی سئو، دو عامل اصلی برای پیشبرد بهینه‌سازی وب‌سایت کسب‌وکارها است. تضمین تیم میرکاوب تنها برای خدمات اجرایی بر اساس واقعیت ماجرای سئو است. ما به دنبال اثبات وعده‌های توخالی زودگذر برای اجرایی‌کردن سئو نیستیم. چرا که سئو وب‌سایت، یک فرایند زمان بر و یک مهارت هزینه بر است.

چقدر این پست مفید بود؟

میانگین امتیازات / 5. تعداد نظر:

اولین نفری باشید نظر میدهید

یک فکر در مورد «تعرفه و هزینه سئو ۱۴۰۲ | چرا بدون بررسی سایت اعلام قیمت اشتباه هست؟»
    مهرناز اسدی ۲۳ آذر ۱۴۰۱

    مثل همیشه عالی وپرمحتوا

    پاسخ
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

میخواهید بدانید، در مورد ما چه میگویند؟

بیانیه چشم‌انداز شرکت میرکاوب: معتمد ترین شرکت ارائه دهنده خدمات مبتنی بر وب در ایران و خاورمیانه، با کیفیت مثال‌زدنی و تجربه‌ای لذت‌بخش تا سال 1405

ارتباط باما

مازندران، آمل، خیابان امام خمینی، آفتاب58
اپلیکیشن پرتال مشتریان
تمامی حقوق این سایت برای شرکت میرکا روناک کاسپین محفوظ است. نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
کتابچه راهنمای استفاده از بهترین تاکتیک ها برای رشد برند آنلاین شما👌

نام و شماره تماس خودتان را وارد کنید